Bolt B-Nano – vůz od slavného sprintera Usaina Bolta. Jak vypadá?

Známý sprinter Usain Bolt se rozhodl tak trochu změnit svou kariéru. Představil svůj vlastní elektromobil s názvem Bolt B-Nano. Jedná se o vůz určený pro jízdu do města, který má ujet na jedno nabití 24 kilometrů. Přestože sprinter ukončil svou sportovní kariéru již v roce 2017 na londýnském světovém šampionátu, je jeho nynější kariéra tak trochu překvapením.

Nejedná se o první dopravní prostředek

Bolt již dříve v rámci svého podnikání představil jistý dopravní prostředek. Jednalo se o skútr, který byl taktéž na elektrický pohon. Nyní jeho nabídku doplňuje elektromobil s názvem Bolt B-Nano. Tento vůz je určený pouze na krátké vzdálenosti například v centru města. Koncepce vozu je 1+1, ale podle společnosti se do něj vejdou i nějaká zavazadla. Tento malý vůz je tedy určen například pro cestu do práce (pokud bydlíte v dojezdové vzdálenosti 24 km) nebo na cestu na nákupy.

Jaké jsou parametry vozu?

Bolt B-Nano byl představen na konferenci Viva Technology v Paříži. Bohužel, žádné informace o tom, co se skrývá pod kapotou, jaká technika byla použita, či informace o bateriích a maximální rychlosti vozu, nebyly zveřejněny. Sám Usain Bolt uvedl, že se jedná o první maličký elektromobil, který má vyměnitelné baterie. Na podobné technologii byl představen i Seat Minimó, který bude ale dostupný až v roce 2021.

Něco málo o vozidle

Toto malé autíčko na elektrický pohon je určený ke sdílení. Je tedy možné, že v centru Paříže těchto vozítek uvidíme mnohem víc. Ačkoli bychom tedy mohli očekávat, že z dílny nejrychlejšího sprintera vzejde také nejrychlejší sporťák, opak je pravdou. Vůz s dojezdem 24 kilometrů a jeho cena není zrovna nízká – podle oficiálních údajů se má Bolt B-Nano prodávat za 9 999 dolarů (cca 230 tisíc Kč).

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora