Brabus představil první úpravy nové třídy S

Nová generace nejluxusnějšího Mercedesu se ještě nestačila pořádně ohřát v showroomech a Brabus si už připravil první tuningové úpravy. Pokračuje však v zajetém stylu, že méně je více. 

Proto na autě nenajdeme žádná zběsilá křídla ani nárazníky. Brabus jen vhodně doplnil původní styl Mercedesu. Co tedy dostanete? V rámci stylingu karosérie jsou to nové nárazníky, decentní nástavce prahů a nové přední blatníky. O lepší zvuk se postará sportovní výfukový systém, bystré oko také zaregistruje až o 15 mm nižší světlou výšku. Potenciálním zájemcům dává Brabus na výběr z trojice designů kol – 19, 20 nebo 21 palců. Interiér se chlubí čalouněním prémiovou kůží, alcantarou a novým multimediálním systémem. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen přestavěl úspornou XL1 na sportovní XL Sport

Více si německý úpravce vyhrál s motory. Verze S 500 se dočkala nového mapování pro vstřikování a zapalování a vyššího plnícího tlaku turba. Díky těmto úpravám stoupl výkon na 520 koní a točivý moment na 820 Nm. Mohutná limuzína zrychlí z klidu na 100 km/h za 4,2 vteřiny a rozjede se na 250, 275 nebo 300 km/h (záleží na omezovači). 

Prozatím vrcholná verze standardního „eska“, S63 AMG se může těšit na balíček 650 PowerXtra CGI, který z motoru vyždímá 650 koní a rovných 1000 Nm. Pokud by ani tyto hodnoty nestačily, má Brabus připraven své vrcholné dílomodel B63S. Ten nabízí upravená turbodmychadla, nový výfuk a optimalizovanou řídící jednotku. Výsledkem je 730 koní a 1065 Nm (elektronicky omezeno). S tímto motorem prý může třída S uhánět až 325 km/h! 

Mohlo by vás zajímat:  Mexická automobilka Vühl představila svůj první sporťák

Zdroj: Brabus