Brabus si pohrál s novým Mercedesem SL

I když by se mohlo zdát, že sportovní roadster SL německé prémiové automobilky Mercedes-benz je prakticky bezchybné zboží, inženýři ze společnosti Brabus si evidentně myslí něco jiného a dnes tak představili svůj tuningový program právě pro tento model.

Základem této úpravy je tradičně rozsáhlý body-kit zahrnující upravené nárazníky, nástavce prahů, boční otvory na blatnících nebo také decentní zadní křidélko či difuzor s čtveřicí koncovek sportovního výfukového systému. Chybět navíc nemůžou ani pořádná kola o velikostech 18 až 20 palců. Uvnitř pak budoucí majitelé naleznou špičkové kožené čalounění, ambientní osvětlení a nový rychloměr cejchovaný až do hodnoty 360 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  Dodge Challenger dostal nový bodykit od Ultimate Auto.

To bychom si ve stručnosti popsali pár nových plastových dílů a trochu kůže a konečně se můžeme přesunout k tomu hlavnímu- k pohonné jednotce. Výchozí verzí je SL500 s dvojitě přeplňovaným osmiválcem o zdvihovém objemu 4,7 litrů, který je posílen prostřednictvím PowerXtra balíčku (ten v sobě zahrnuje nové sání vzduchu a sportovní výfukový systém a vše má pod kontrolou nová řídící jednotka motoru) a poskytuje maximální výkon 382 kW (520 koní) a 820 Nm točivého momentu. 520 koní v kombinaci s ohromným točivým momentem neznamená nic jiného, než zrychlení z nuly na 100 km/h za čas 4,4 vteřiny a maximální rychlost, která je elektronicky omezena na rovné třístovce.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan Stagea GT-R na prodej