Britská značka nastínila budoucnost svých modelů

Britská automobilka MINI, pod křídly mnichovského BMW, se značně rozrostla do více segmentů. Bohužel ne všechny modely jsou úspěšné natolik, jak si vrchní mágové představovali. A právě díky tomu se BMW rozhodlo určité modely sesadit z trhu na konci jejich životního cyklu.

Ale nemusíte mít strach, tradičního hatchbacku MINI se tohle rozhodnutí netýká. Viceprezident MINI USA, Jim McDowell, prohlásil: „Klasický hatchback a Countryman řadíme mezi základní a úspěšné modely naší značky, což představuje asi 75% tržeb. Za rok 2012 prodala naše značka na americkém trhu asi 66 200 kusů, z toho kolem 50 tisíc kusů byly právě hatchback a Countryman“.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen - Kompletní přejmenování modelů na oslavu úspěchu

Budoucnost dvou modelů známe, ale co čeká ty ostatní? Podle slov Jima McDowella: „Když začneme s nahrazováním modelů, tak uvidíte, že opravdu nenahradíme každý model. Zpočátku jsme měli v portfoliu pouhé dva modely, nyní jich však máme sedm. Zároveň sděluji, že některé modely sice zaniknou, ale naopak nové vyvineme. Novou generaci hatchbacku představíme od nynějška přesně za rok. Už nyní je jasné, že MINI bude mít širokou škálu modelů“.

Často se nyní spekuluje o tom, zdali se do sériové výroby dostane i koncept Rocketman. Bohužel samotné vedení značky MINI ujistilo, že nic takového se nechystá, jelikož by to prý vyžadovalo některé součástky, které automobilka nemá k dispozici. Navíc model, měřící 3429 mm, by měl extrémní váhu se současnou motorizací značky. Ale McDowell ujistil, že nové modely budou sdílet některé prvky ze studie Rocketman.

Mohlo by vás zajímat:  Speciální edice MINI Baker Street & Mini Bayswater

V současném portfoliu britské automobilky nalezneme Hardtop, Coupé, Cabrio, Clubman, Roadster, PacemanCountryman. Co myslíte? Které modely budou stáhnuty z modelové řady krom jmenovaných zástupců v úvodu?

Zdroj: MINI