Bude Cadillac XT6 novou vlajkovou lodí automobilky? Má k tomu skvěle našlápnuto

Automobilka Cadillac je známá svou prestiží a také tím, že se jí velmi dobře daří ve své domovině, tedy v USA. Zde má však jednoho velkého konkurenta v podobě automobilky Lincoln. A proti němu nasadila celkem silný kalibr. Zatímco v minulosti představené SUV Cadillac Escalade sklidilo až tak moc pochval, nyní to vypadá, že si automobilka napraví reputaci. Představila model Cadillac XT6.

Bude Cadillac XT6 novou vlajkovou lodí automobilky?

Stačí se na vůz podívat a už v tuto chvíli je jasné, že má čím zaujmout a ohromit. Stále poměrně velké rozměry – i když ne tak monumentální jako Escalade, moderní design s charakteristickými prvky, nebo zajímavá délka. Ta už sama o sobě evokuje, že auto má být nejenom stylovým korábem silnic, ale že má být také vozem praktickým. I to se povedlo. Stačí nahlédnout dovnitř.

Svezte až 7 lidí

Jasná ukázka praktičnosti je ve voze Cadillac XT6 spojena s faktem, že v interiéru nenajdete jenom 2, ale hned 3 řady sedadel. A to v klasickém rozložení 2 – 3 – 2. To znamená, že se může stát velmi dobrým pomocníkem početnějších rodin. Stejně tak se může stát i vozem s prostorným zavazadlovým prostorem.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Individual pro model X6 a kupé řady 6

Nezklame ani motorizace

Není to jenom počet míst a dostatek vnitřního prostoru, co má ambice zaujmout. Zapomínat nelze ani na atmosférický benzinový šestiválec pod kapotou. Ten dokáže nabídnout výkon celých 310 koní!

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora