Bude ikonický Ford Mustang ve 4 dveřové variantě? Spekulace neutichají

Pokud se mluví o ikonických vozy, a to ze segmentu takzvaných „pony car“, rozhodně nelze zapomenout na tolik populární Ford Mustang. Je jenom málo lidí, kteří by toto auto neznali. Alespoň od pohledu. Tento model byl v podstatě odjakživa konstruován jako 2 dveřová varianta. A nyní? Možná bude nutné zvyknout si na novinku.

Přijde Ford Mustang jako 4 dveřový sedan?

Už v minulosti se objevily spekulace spojené s tím, že by se měl Ford Mustang objevit ve verzi sedan, která bude mít 4 dveře. Odpůrci považovali tento krok za čiré bláznovství. Objevili se však fanoušci, kteří tento krok uvítali. Rozhořel se tak poměrně velký spor obou táborů,  který ale nechával automobilku zcela chladnou a ta pokračovala na svých plánech.

Jaké mohou být důvody tohoto kroku?

Ford Mustang byl vždy spíše sportovnějším vozem, což samozřejmě znamená také poměrně omezený trh. A to je jeden z hlavních důvodů, proč může dojít k rozhodnutí, že nový Ford Mustang bude mít 4 dveře. Důvodem je snaha zacílit i na jinou klientelu. Tu, která se poohlíží po kvalitních a luxusnějších sedanech. Hlavním konkurentem tak může být třeba model Porsche Panamera, nebo Audi A7.

Co na to vedení automobilky?

Jak už to bývá, to se k informaci nijak zásadně nevyjádřilo. Jiyan Cádiz spekulace ani nepotvrdil, ale ani je nevyvrátil. Dodal však, že se vždy budou snažit o to, aby byl Ford Mustang stále velmi atraktivním a žádaným vozem. A tato věta opět začala vyvolávat obavy mnohých z toho, že se tento ikonický vůz brzy promění. Co si myslíte vy?

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Audi AI:ME má být skutečným autem budoucnosti. Proč?