Bude levnější model Bugatti dostupný pro širokou veřejnost?

O tom, že Bugatti je luxusní značkou není třeba pochybovat. Její vozy jsou oblíbené za jakoukoli cenu. Pokud ale chce Bugatti vydělat, muselo se zaměřit taktéž na výrobu levnějších vozů. A když říkáme „levnějších“ nemyslete si, že na něj dosáhne každý. V současné době automobilka pracuje na dostupnějších vozech, avšak i tak bude jejich cena poměrně „luxusní“.

Nejdražší vozy na světě

Ačkoli Bugatti prodává nejdražší vozy na světě, kusová výroba je prostě prodělečná. Automobilka se snaží vybírat co nejluxusnější materiály, které samy o sobě něco stojí. Když k tomu přidáte kusovou výrobu, tak vám vychází, že automobilka se jednoduše musí zaměřit na něco, co podpoří její ziskovost. A tou je částečně sériová výroba.

Bugatti a sériová výroba?

Jde vůbec toto slovní spojení dohromady? Sám majitel značky Bugatti Stephen Winkelmann zveřejnil informaci, že automobilka se bude muset zaměřit na výrobu vozů pro každodenní použití a pohodlí. Nepůjde tak pouze o vozy, které jsou otázkou prestiže, jsou rychlé a mají ten nejlepší výkon. Winkelmann navíc naznačil, že by se mohlo jednat o elektromobil.

Bugatti za lidovou cenu

Bohužel ani tak nepůjde ale o auto, které by si běžná rodina mohla pořídit. Bugatti je zkrátka a dobře luxusní značka, za kterou si musíme připlatit. A i když bude cena nižší, než jsou běžné ceny vozů značky Bugatti, i tak půjde o závratné částky (například Ferrari se vám bude zdát oproti „sériovým“ Bugatti stále ještě levným vozem).

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora