Bugatti které atakovalo 500 km/h si lze koupit. Vyrobeno bude 30 kusů a jeden stojí 90 milionů

Před pár dny svět obletěla zpráva o upraveném Bugatti Chiron Sport, které posunulo hranice rychlosti o kousek dále. Během jízdy auto dosáhlo rychlosti přes 490 kilometrů v hodině. Nejednalo se o klasickou verzi tohoto modelu, ale o variantu výrazně upravenou. Ta v rychlostním testu sice byla jenom prototypem, ale nyní došlo k potvrzení, že se auto bude vyrábět.

Představujeme Bugatti Chiron Super Sport 300+

Ano, přesně takový je název vozidla. Ten vychází z klasického označení, ke kterému bylo přidáno ještě slovo „super“. A proč je použita také číslovka 300? Jelikož vůz překonal rychlostní hranici 300 mil v hodině. Název Bugatti Chiron Super Sport 300+ tak má symbolizovat tyto unikáty. Auto samozřejmě zaujme i svým změněným designem. Nejmarkantnější je jistě zadní část auta, kde zmizelo typické křídlo a vše bylo změněno tak, aby auto nabídlo ještě o něco lepší aerodynamiku. Prototypu dále chybělo sedadlo spolujezdce a byl snížený. Tyto dvě věci běžně dostupná limitovaná edice nenabídne. K dispozici bude standardní světlá výška, stejně jako klasická sedadla použitá v modelu Bugatti Chiron Sport.

Omezovač rychlosti je zklamáním

Zájemce o Bugatti Chiron Super Sport 300+ jedna věc rozhodně zklame. Počítá se s tím, že auto dostane omezovač. Pokoření hranice 300 mil v hodině tak pravděpodobně nebude možné. Zatím není jasné, na jaký rychlostní limit bude omezovač nastaven. Tato informace se zatím neobjevila. Připomeňme, že klasický Bugatti Chiron má rychlost omezenou na 420 km/h. Dá se tedy očekávat, že tato limitovaná verze bude určitě o něco rychlejší. Doufejme, že minimálně o pár desítek kilometrů v hodině.

Pouze 30 exemplářů

Pokud byste snad o daném voze uvažovali, je třeba připomenout, že vyrobeno bude výhradně jenom 30 exemplářů. Půjde tak o výrazně limitovanou edici. To se podepíše také na ceně, které není nijak malá. Byla stanovena na 3,5 milionu EUR. Pokud provedeme přepočet k dnešnímu kurzu tak mluvíme o autě, na které bude třeba mít k dispozici 90 milionů korun českých.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Proč si sjednat povinné ručení online?

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora