Bugatti představilo další speciální edici Veyronu

Tento týden je pro Bugatti velmi smutným. Hned z jeho kraje mu totiž byl oficiálně odebrán titul nejrychlejšího automobilu planety. Model Veyron Super Sport sice dosáhnul 431 km/h, ale „běžný“ zákazník dostane verzi s omezovačem na 415 km/h. Proto i oficiálně zapsaná maximální rychlost modelu byla ponížena na hodnotu omezovače. Automobilka se však nevzdává. 

Na počest toho, že překonala jiný rychlostní rekord ukáže v Šanghaji model Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC. Zkratka WRC neznamená závodní auto, ale World Record Car. Otevřený Veyron totiž překonal hranici 408,84 km/h, čímž stanovil nový rekord mezi otevřenými automobily. 

Osm vybraných zájemců pak dostane možnost okusit auru vítězné série klasického Veyronu. Až na nové znáčky však za svých 1,99 milionu euro (cca 51 miliónů korun) nedostanou absolutně nic nového. Pod kapotou rekordního i limitované automobilu je šestnáctiválec o objemu 7.9 litru a výkonem 1200 koní. 

A jak se Bugatti popere se ztrátou titulu absolutně nejrychlejšího auta? Inu šušká se, že v továrně se již horlivě pracuje na „superVeyronu“

Mohlo by vás zajímat:  McLaren oficiálně odhalil supersport P1

Zdroj: Bugatti