Bugatti představilo další unikátní Veyron

Série Bugatti Legends, mapující pomocí speciálních Veyronů šestici legendárních jmen spojených se značkou, je sice u konce, série unikátních vozů Bugatti nikoliv. V americkém Pebble Beach se totiž představuje také Veyron Grand Sport Vitesse 1 of 1, který na první pohled zaujme.

A myslím, že při briskním pohledu do galerie poznáte čím. Je to skutečně žluto-černý lak karosérie i kol, odkazující na klasické modely Type 41 Royale, Type 55 a Type 44. Mimo to má model 1 of 1 i speciální masku chladiče, která nese iniciály PL, patřící majiteli, jenž si jinak přál zůstat utajen. Výroba masky zabrala údajně 200 hodin práce.

Unikátní je také schéma interiéru, jak jinak ve žluto-černé kombinaci. Největší pozornost si přitom zaslouží kožené výplně dveří se siluetou Veyronu, na kterou automobilka vůbec poprvé použila techniku laserového perforování. Na schránce mezi sedadly najdeme podobu závodního modelu Type 35, dveřní prahy zdobí portrét nového majitele.

Pod kapotou je „standardní“ Grand Sport Vitesse s osmilitrovou W16 o výkonu 1200 koní. Kolik novopečený majitel Bugatti zaplatil jasné není, nízká částka to však rozhodně nebude.

Zdroj: Bugatti