Bugatti SUV – Hudba budoucnosti

Za poslední dobu jsem si již poměrně dost zvykl na fakt, že automobilky, které se po celou svou historii zaměřovaly na určitou kategorii vozů, fušují do neprobádaných sfér. Mám tím na mysli luxusní výrobce typu Maserati, Bentley a další, jež pocítili nutnost vyrobit SUV.

Vzpomínám si na první reakce široké veřejnosti na oznámení Bugatti, že v blízkém časovém horizontu vyrobí hyperauto s 1000 koni a maximálkou přes 400 km/h. Většině motoristických novinářů přišlo toho sdělení směšné, přestože platí veřejné tajemství o téměř nevyčerpatelné kasičce koncernu VW. Po nákladném vývoji vyjel z továrny ikonický Veyron a všem škarohlídům spadla čelist.

Mohlo by vás zajímat:  BMW představilo třetí generaci SUV X5

Veyron je už ale mimo speciální edice zcela vyprodán a nezbývá, než se pohlédnout po dalším modelu. Následující řádky nejsou založeny na oficiálních informacích, ale pouze na představivosti norského umělce Christera Stormarka. Ten poskládal charakteristické prvky Veyronu, přidal další pár dveří a vše posadil pořádný kus nad vozovku. Výsledek? Náhled, jak by mohlo vypadat budoucí SUV od Bugatti.

Vývoj SUV od Bugatti by zcela jistě nebyl samoúčelný. Jistě si vzpomínáte, že s velkou nadsázkou brali inženýři Veyron jako jakési technické cvičení. Důkaz, že se dá s patřičným kapitálem dosáhnout téměř nemožného. Proč tedy nevyrobit SUV s motorem W16, výkonem 1200 koní a maximální rychlostí 370 km/h? Vše je zatím pouze hudba budoucnosti, možná však máme před očima další vůz, který se zapíše do dějin motorismu.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan ukazuje koncept Gripz

Fotografie: AUTEMO.com