Bugatti Veyron La Finale – To je vše přátelé

Chtělo by se mi říct „konečně!“ Konečně po letech je tu poslední Bugatti Veyron. Ne, nemyslete si, že si nevážim toho, co tohle auto znamená pro automobilový průmysl. Ale nikdy mi tak nějak nepřirostlo k srdci. Technická a inženýrská dokonalost mnohokrát zlepšená a vyšperkovaná dohnala tohle auto na hranice jeho možností. Ale už je tu s námi opravdu dlouho a další a další příval nových modelů už působil stejně rušivě, jako u konkurenční Zondy.

Proto jsme skoro uvítal, že oznámili skutečně poslední model – Veyron La Finale. Znamená to totiž, že koncern Volkswagen může jít dál a představit něco ještě lepšího… Tedy, oni už v koncernu něco lepšího dost možná mají – Porsche 918 Spyder. Ale Bugatti by se mohlo zapojit do války hypersportů a posunout jí na novou úroveň tak, jak to kdysi se supersporty udělal Veyron. Takže i když jste ho, stejně jako já, neměli rádi, stejně si na něj alespoň na chvilku vzpomeňte. Stálo to za to.

Mohlo by vás zajímat:  Bugatti představilo další unikátní Veyron

A abych vás neošidil o pár známých dat, jde vlastně o poslední Veyron Grand Sport Vitesse s výkonem 1200 koní. Dvě tuny černo červené karbonové dokonalosti opatřené štítky La Finale a vybavené tím nejlepším, co se kdy do Veyronu dostalo. Výroba velice unikátního a při uvedení přelomového vozu je tak definitivně u konce.

Zdroj: Carscoops