Bugatti zakázalo prodej svých aut známému herci, neudělal mu dobrou reklamu

Některé hvězdy stříbrného plátna se ke svým drahým autům chovají poněkud macešsky. Slavní herci, kteří propadli rychlým nebo luxusním vozům, jich často mívají v garáži hned několik. Ale raději je kupují, než aby se o ně starali. Herecká superstar Tom Cruise podle všeho patří mezi ně. I proto se hvězda kasovních trháků, jako jsou Mission: Impossible, Rain Man nebo Top Gun už nikdy nebude moci pochlubit vlastnictvím sporťáku francouzské automobilky Bugatti. Francouzi totiž prodej jakéhokoli svého modelu Tomu Cruisovi přísně zakázali.

Incident z roku 2006

Herec si v roce 2005 pořídil Bugatti Veyron. Zdálo by se, že naučit se zacházet s takovým krasavcem není nic těžkého, ale incident z premiéry třetího dílu Mission: Impossible vás možná překvapí o opaku. Rok po pořízení auta přivezl Tom Cruise svou tehdejší partnerku Katie Holmes na slavnostní uvedení snímku, ale měl očividné potíže otevřít jí dveře na straně spolujezdce.

Tohle několikavteřinové faux paux se ve velkém nedostalo na sociální sítě jen proto, že ty tehdy ještě byly v plenkách. I tak se Bugatti na internetu i v televizi stala terčem mnoha posměšků, což se pochopitelně temperamentním Francouzům nikterak nelíbilo. Zdá se však, že Tom Cruise si z klatby, do které se dostal, nedělá těžkou hlavu. Všechny ostatní automobilky ho totiž ve svých autech uvidí jen a jen rády.

Bugatti Veyron

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Elegantní sporťák Bugatti Veyron svede mnohem víc než jen vozit rozmazlené hollywoodské hvězdy po premiérách. Na trh se už dostaly čtyři generace tohoto nadupaného krasavce, který se aktuálně bohužel nevyrábí. Základní charakteristiky posledních modelů Bugatti Veyron jsou:

  • Motor: benzinový šestnáctiválcový zážehový motor o objemu 8,0 l s výkonem 1 001 koní
  • Maximální rychlost: 415 km/h
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 2,5s
  • Kombinovaná spotřeba: 24,1 l/100 km
Zdroj: Autorský text