Buick představil

V roce 2007 ukázal Buick na šanghajském autosalonu koncept velkého kupé s označením Riviera. O šest let později, v roce 2013, se na tom stejném místě představuje opět koncept velkého kupé a opět má název Riviera

A těch podobností je zde více. Tak třeba i vývoj tohoto konceptu obstarávala šanghajská pobočka GM spolu s PATAC (Pan Asia Technical Automotive Center) a i u tohoto modelu Buick prohlašuje, že jeho design ovlivní další novinky automobilky nejen v Číně.

Design modelu je ale přece jen nový. Přední část nabízí podsvícené logo automobilky spolu s výraznou maskou chladiče a úzkým pásem předních světlometů. Samozřejmě nesmějí chybět velká kola. Zadní část je pak snad ještě více futuristická než ta přední, když zaujme hlavně názvem automobilky, který prosvítá skrze víko kufru.

O pohon se stará systém W-PHEV (bezdrátové plug-in hybridní elektrické auto), který dá řidiči na výběr mezi elektrickým nebo hybridním pohonem. Baterie mohou být dobyty přes klasický kabel nebo bezdrátově, pomocí senzorů pro nabíjení, které jsou ukryty na podvozku automobilu. Riviera má také systém řízení všech kol nebo vzduchové odpružení.

Mohlo by vás zajímat:  Decentní facelift Buicku LaCrosse

Zdroj: Buick