Buick se rozhodl oživit svoje 3 nejznámější modely

Americká automobilka Buick oznámila informaci, která většině fanouškům starých vozidel zvedne tep. Na rok 2014 se totiž chystá znovuoživení hned tří nejslavnějších modelů značky, kterými jsou vozy Grand National, Buick T-TypeBuick GNX z 80.let minulého století.

Původní model Grand National přijel na trh už v roce 1982, model T-Type v roce 1983 a sportovně zaměřené GNX v roce 1987. O tom, že automobilka Buick oživí všechny tři slavná jména, se veřejnost měla dozvědět až v první polovině roku 2013. V dnešní době ale zkrátka není možné udržet tajemství déle než pár měsíců. Všechny tři „nové“ modely budou nabízeny výhradně jako čtyřdveřové sedany a budou postaveny na nové podvozkové platformě Alpha, kterou využívá třeba nový Cadillac ATS.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota představila novou generaci malého Ayga

Stejně jako v 80.letech budou mít modely Grand NationalT-Type stejnou pohonnou jednotku. Odlišnosti však najdeme mezi charakteristickými rysy, jako jsou  barva karoserie nebo výbava. Buick T-Type tak bude nabízen v plné paletě barev a model Grand National pouze v temně černé a v maximální výbavě, aby zůstal věrný svému originálu z roku 1982. Co se týče motorizací, pod kapotou modelů Grand National a GNX najde uplatnění přeplňovaný motor V6 o objemu 3.6 litru, který bude disponovat výkonem v rozmezí 350 až 400 koní. Všechny tři reinkarnované modely dostanou šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Mohlo by vás zajímat:  Ford představuje nové Tourneo Connect, prostorný a všestranný víceúčelový vůz pro pracovní povinnosti i rodinnou zábavu

Nový Buick GNX bude zcela jistě opět nejvýkonnější model automobilky. Zákulisní informace dokonce hovoří o tom, že si budoucí GNX dělá zálusk na základní verzi Chevroletu Corvette a že se uvažuje o motoru L1 V8 o výkonu 450 koní. Pokud se tak stane, v roce 2014 by se na trhu se sportovními automobily v USA začal odehrávat velký souboj.

Milovníci Muscle Cars od Buicku již teď mohou skákat radostí, ale zároveň si musí ještě delší dobu počkat, protože rok 2014 je přeci jenom trochu daleko. Do té doby se však vynoří další přesnější informace o chystané supertrojce.

Fotogarafie: Worldcarfans