Burnout s Corvettou se majiteli nepovedl. Místo pneu hořela spojka

Burnout 2733028 1280

Na vlastní kůži se o tom přesvědčil frajírek, který si tahle odrovnal spojku ve svém Chevroletu Corvette Z06. Jeho video doslova obletělo sociální sítě, protože něco takového se jen tak nevidí. Majitel zbrusu nové Corvettě stihl spojku zlikvidovat za necelou čtvrt minutku, což by byl úctyhodný výkon, kdyby to nebylo spíše k pláči. Zejména pokud pro tato krásná auta máte stejně jako my slabost.

Zdroj obrázku: Chevrolet

Burnout zadních pneumatik

Burnout zatím nemá český ekvivalent, ale mohli bychom ho přeložit třeba jako „pálení pneumatik“, obvykle těch zádních, protože většina osobních automobilů má dnes pohon zadní nápravy. Zábava, která vypadá velmi efektně, leze do peněz vždycky, i po krátkém burnoutu jsou totiž vaše pneumatiky kompletně na odpis.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelný servis prodlouží každému vozu životnost a zvýší jeho bezpečnost

Ale když se něco nepodaří, škoda může být i mnohonásobně vyšší. Kromě odpálené spojky se už stalo, že se auto s koly roztočenými na vysoké otáčky nečekaně rozjelo. A protože burnout se většinou praktikuje na relativně prostorných parkovištích se slušnou diváckou kulisou, odnesli to právě přihlížející. Stalo se však také, že auto při nezvládnutém burnoutu nabouralo do ochranné bariéry.

Chevrolet Corvette Z06

Corvette Z06 není žádné tintítko a oprava odpálené spojky se určitě prodraží. V České republice se jeho základní model prodává zhruba za tři miliony korun. Majitel auta měl podle všeho automatickou převodovku, jak bývá ve Spojených státech obvyklé. Ta vůz před burnoutem chrání, za běžného provozu je totiž pro auto, řidiče i ostatní účastníky provozu nebezpečný. Corvette Z06 je však k dostání i s manuální převodovkou, která je pro burnout mnohem vhodnější.

Mohlo by vás zajímat:  Na tu nejdůležitější kapalinu v zimě většina řidičů zapomíná. Přitom její dostatek snižuje riziko nehody

Základní charakteristiky tohoto sporťáku jsou:

  • Motor: benzinový osmiválec o objemu 6,2 l s výkonem 650 koní
  • Maximální rychlost: 315 km/h
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 3 s
  • Kombinovaná spotřeba: 12,8 l/100 km
Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora