Cadillac chce vyrábět sportovnější hybrid

Již od roku 2009 koketuje americký Cadillac s výrobou pohledného hybridního automobilu. Až o 4 roky později však nastala ta správná doba, takže i proto je v Detroitu uváděno kupé ELR

Designově navazuje právě na rok 2009, kdy se na stejném místě představil tehdy koncepční Cadillac Converj. To, že jde o nějaké ekologické auto, tak může bystré oko rozeznat jen díky plné masce chladiče, jinak nemáte šanci. ELR totiž umě maskuje, za stylem sedanu ATS, svůj zelený původ. 

Interier nabídne místo čtyřem osobám, které se usadí v pořadí dva vpředu a dva vzadu. Stejně jako zvenku, ani uvnitř hned nepoznáte, že sedíte v hybridu. Zelený „potenciál“ prozradí až grafika způsobu pohonu na displeji multimediálního systému a zelené kontrolky okolo digitálního otáčkoměru. Středový panel pak až na umístěný výdechů ventilace odpovídá sedanu ATS

O pohon 4724 mm dlouhého kupé se stará benzínový motor, který působí jako generátor pro dva elektromotory. Klasické spalovací motory zastupuje atmosférický čtyřválec 1.4 o výkonu 86 koní, dva elektromotory mají dohromady výkon 183 koní. Maximální výkon celé soustavy, který je uveden v tiskových materiálech, je 209 koní. Točivým momentem 400 Nm pak soustava překoná dokonce i šestiválec z SUV SRX. 

Na 100 km/h je ELR za asi 8,5 vteřiny a dokáže vyvinout rychlost až 160 km/h. Lithium-iontové baterie o kapacitě 16,5 kWh stačí na dojezd 56 km, pokud jedete pouze na elektřinu. Jakmile ale připojíte spalovací jednotku, dokáže ELR dojet do vzdálenosti až 480 km.