Cadillac Urban Luxury Concept představen v Los Angeles

 

Tak už i americký výrobce velkých a žíznivých automobilů vsadil na hybridní pohon. Ano,je to tak. Cadillac představil na Auto Show v Los Angeles koncept městského vozítka, který bude pohánět hybridní motor.           

Urban Concept na první pohled velice připomíná miniaturní Toyotu IQ. Rozměry se ale liší. Malý Cadillac na délku dosahuje 3835 mm, na šířku 1730 mm a na výšku 1446 milimetrů, což jsou rozměry, které se velmi přibližují Škodě Fabia. Přes svou třídveřovou koncepci nebudete mít s parkováním problém, protože je vůz vybaven dveřmi ve stylu Lamborghini. Zda se dostane tato koncepce i do výroby, zatím ale není jasné. O slunce nad hlavou se postará střecha s rozměrnou prosklenou plochou.           

Uvnitř nalezneme čtyři plnohodnotná místa k sezení. Dominantním doplňkem je analogový rychloměr. Standardem by měly být kožené sedačky a dřevěné obložení interiéru s prvky leštěného hliníku.           

O pohon se v tomto případě stará hybridní tříválec o obsahu 1 litr se systémem start/stop, který u vozidel tohoto zaměření bude brzy samozřejmostí. Motor bude spojen s dvojspojkovou automatickou převodovkou, se kterou by měl vůz dosahovat průměrné spotřeby 3,5 l/100 km.