Caterham Seven Kobayashi Edition bude nabízen jen v Japonsku

Pojem limitovaná edice si různé automobilky vykládají po svém. Když ale jde o malosériovou výrobu, tak máme v možnost koupit si opravdový unikát. Nejnověji se do vod limitovaných edic pustil Caterham, který vyrobí 10 vozů typu Seven ve verzi Kamui Kobayashi Edition. Tato edice ale bude prodávána jen v Japonsku za 6 milionů Yenů (zhruba 1 200 000 Kč).

Na rozdíl od jiných edic nesoucích slavné jméno, tak zde se Kamui Kobayashi skutečně podílel na vývoji vozu. Tento Caterham Seven vychází z typu Seven 250 R. Ale má jen jedno sedadlo, motor Ford Sigma 1.6, šestistupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál. Výkon vozu je 125 koní a z 0 na 100 km/h zrychlí za 5,9 vteřiny. Maximální rychlost je 196 km/h. Vůz je lakován lesklou černou barvou s matnými černými pruhy. Vzhled oživují zelené a karbonové doplňky. Všechny vozy budou mít na přední části číslici 10, kterou na své formuli vozí i Kobayashi. Přes místo spolujezdce je namontován hliníkový kryt. Za sedadlem řidiče je asymetrický bezpečnostní rám. Třináctipalcová kola jsou také v černé barvě.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota představila první teaser nového modelu

Přístrojová deska je z karbonu s zelenými doplňky a je na ní stylizovaný Kobayashiho podpis. Sportovní sedadlo je černé s zeleným prošíváním a opět má na sobě Kobayashiho podpis. Zelené čtyřbodové bezpečnostní pásy dodala firma Takata. Hlavice řadící páky je také zelená a ani na ní nechybí Kobayashiho jméno. Ten je s vozem spokojený a tvrdí, že jde o puristický vůz, který skutečně řídíte, místo aby on řídil vás jako jiné moderní vozy. Řídit nový Caterham Seven je podle něj mnohem zábavnější, než jezdit s formulí 1, kde Vás hlídá spousta elektronických pomocníků.

Zdroj:Carscoops