Čeká uvedení nového Chevroletu Corvette na trh odklad?

Chevrolet Corvette osmé generace má po problémech s elektroinstalací další problém. Je vybaven tak silným motorem s turbodmychadly, až se sám ničí. Motor by měl být umístěn uprostřed. Ačkoli byl tento vůz předveden již několikrát v maskovací fólii, jeho uvedení na trh se tak stále odsouvá.

Uvedení na trh je v nedohlednu?

Jedná se tak o další problém, který může způsobit to, že nový Chevrolet Corvette opět nebude uveden na trh v plánovaném termínu. Předchozí problém s elektroinstalací je již veřejně známý, o problémech s motorem se zatím spekuluje na základě „dobře umístěných zdrojů“, jak uvedl web Hagerty. Jeho domněnky potvrzuje také množství různých špionážních fotek a videí.

Konkrétní problémy Chevroletu osmé generace

Mezi konkrétními problémy, které tým nového Chevroletu musí řešit, patří:

  • Ohýbání šasi.
  • Rozpor mezi designéry a technickými vývojáři.
  • Problémy s elektroinstalací.

Šasi má podobu hliníkového prostorového rámu a jeho ohýbání je natolik vážné, že může způsobit rozlomení skleněné kapoty motoru. Tento motor by se měl pyšnit výkonem 900 až 1 000 koní (osmiválec), zároveň ho ale takový výkon ničí.

V rozporu mezi designéry a technickými vývojáři se může skrývat téměř cokoli – přesné identifikování problému bohužel dosud nebylo uvedeno. Může jít o ergonomii nebo i design kabiny – bohužel přesnější informace nejsou známy.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Photoshop dokáže dnešním autům přičarovat mrkačky