Čekal, že benzín bude ještě levnější. Nakonec musel tankovat dráž, než kdyby načerpal hned

Během pandemie koronaviru byly ceny pohonných hmot nízko tak, jako už dlouho ne. Nejenom, že to lidem výrazně zlevnilo cestování. Někteří toho chtěli také využít a natankovat si levné palivo nejenom do nádrže, ale třeba i do kanystrů, nebo dokonce do sudů. Jednoduše proto, aby mohli levně jezdit i následující měsíce.

 Čekání až cena ještě více klesne

Mnozí tak neváhali a měli nejenom vytipované nejlevnější čerpací stanice v okolí, ale také pravidelně sledovali, jak se jejich ceny mění a jak klesají. Stále jim přišlo brzy tankovat už nyní, když existuje možnost, že by cena ještě více klesala. Na vývoji cen ropy bylo vidět, že se dějí nevídané věci, které rozhodně potěší nejednoho motoristu.

Kdo chce víc, nemá nic

Hlavní koronavirová krize, alespoň pokud jde o první vlnu, je patrně za námi a to znamená, že se vše postupně vrací k normálu. Nejenom v tom, že jsme omezováni ve svém životě stále méně, ale je to patrné také v tom, že ceny paliv neklesají. A co více, cena paliva dokonce stoupá. Kdo čekal, že půjde ještě níže a váhal s čerpáním do zásoby, je teď v nezáviděníhodné situaci. Kdyby načerpal dříve, mohl mít palivo levnější, než je nyní. A současný vývoj nenapovídá, že by snad měl přijít nějaký výraznější propad a snižování.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Za kolik tankujeme?

Pokud také patříte do skupiny těch, kteří čekali na další poklesy paliva, budou se vám hodit informace o tom, kolik stojí palivo teď. Podle aktuálních dostupných dat tankujeme nyní Natural 95 v průměru za 26,26 korun za litr, a pokud jde o naftu, tak u ní je průměrná cena na 26,12 korunách.

Když ceny porovnáme s tím, za kolik se tankovalo minulý týden, tak musíme říci, že jdou nahoru. V případě benzinu je to o devět haléřů. U nafty je pokles o něco nižší, a to o šest haléřů. Jde sice o nejlevnější ceny od roku 2009 v případě benzínu a od roku 2016 v případě nafty, ale podle odborníků by měl trend zvyšování cen paliv i nadále pokračovat.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora