Celý víkend tankovali špatně. Pumpa zaměnila naftu za benzín

Příběhů o tom, jak někdo omylem vezme špatnou tankovací pistoli a místo nafty natankuje do svého vozu benzín je mnoho. Opačně se to většinou nestává, jelikož hrdlo nádrže benzinových vozů je užší a naftová pistole jím neprojde. V Maďarsku se však tato situace přesto přihodila. Majitelé naftových vozů tankovali do svých aut benzín. Ti s benzinovým motorem zase naftu. Proč? Pumpa zaměnila palivo ve svých nádržích.

Celý víkend se tankovalo špatně

Jednalo se o skutečně fatální chybu, jelikož do velkých nádrží čerpací stanice bylo palivo chybně přečerpáno. Kam měla přijít nafta, tam přišel benzín a naopak. Na problém se nepřišlo za pár hodin, ale až za několik dní. Celý víkend tak řidiči na pumpě v Budapešti tankovali špatné palivo. Divize Shell Hungary daný omyl spojený se záměnou paliv potvrdila. Jednalo se však skutečně pouze o lidské selhání, jelikož problém se týkal pouze čerpací stanice Shell v ulici Füredi. Jde přitom o poměrně velkou čerpací stanici s nonstop provozem. Počet řidičů, kteří natankovali špatně, bude mnoho.

Řidiči se mají přihlásit

Divize Shell Hungary zároveň dodává, že se řidiči, kteří tankovali na této čerpací stanici, mají ihned přihlásit. A samozřejmě by se svým vozem neměli jezdit a měli by ho objednat do servisu. Jaké bude řešení celého problému zatím není jasné. Podle reakcí dotčených řidičů bude většina z nich požadovat proplacení veškerých nákladů na servis, který jim záměna paliva přinesla.

Nyní už je vše v pořádku

Vedení čerpací stanice dodává, že se záměna týkala dvou dodávek 6 500 litrů dovezených v pátek. Nyní už jsou nádrže na pohonné hmoty odčerpány a vyčištěny. Je v nich to správné palivo, které má opět vysoké standardy kvality, jako tomu bylo dříve. Realita však bude spíše taková, že se pumpě mnoho řidičů vědíc o tomto případě raději vyhne. Co kdyby…

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora