Cena prodávaného vozu bývá často jiná, než uvádí inzerát. Prodejci využívají známé triky

Inzerát vypadá lákavě, parametry odpovídají, na autě není nic zvláštního a i cena je zajímavá. Tak většinou začíná hledání ojetiny. Kdo se rozhodne oslovit prodejce s tím, že má zájem, může být při osobním jednání nemile překvapen. Cena totiž není taková, jaká byla původně uvedena. Bazary, ale i soukromí prodejci využívají triky, na které se řada lidí chytne.

Cena v případě úvěru

Nízká cena neznamená, že si za ni můžete auto ihned odvézt, tedy v případě hotovostní platby. Kdo se rozhodne platit cash nebo převodem na účet, může být nemile překvapen tím, že se kupní cena mění. Směrem nahoru. Ona lákavá částka, která je uváděna v inzerátu, je u některých bazarů spojena jenom s financováním. Váže se tedy jenom k úvěrovému produktu, zatímco v případě platby „na dřevo“ je prodejní cena vyšší.

Prodej nejvyšší nabídce

Tento trik je více rozšířený mezi soukromými prodejci, jelikož bazary mají ceny nastaveny často pevně. Soukromý prodejce se snaží kupujícího zmást tím, že má ještě jiného zájemce, který mu nabídne vyšší cenu. Tímto způsobem se snaží cenu našponovat výše, jako se tomu děje v aukci. Ve skutečnosti ale jiný zájemce být nemusí a kupující, který zaplatil více, se stává obětí poměrně jednoduchého, ale funkčního triku.

Zdroj obrázku: Freepik

Cena s využitím služeb

Uváděná cena často může být vázána na využití určitých služeb třetích stran. Mohou to být služby spojené s přehlášením nebo se může jednat o využití konkrétního pojištění. Obojí samozřejmě něco stojí. Kdo se rozhodne auto přihlásit a pojistit sám, může být překvapen, že původně avizovaná cena se bez podepsání doprovodných služeb změní, samozřejmě zvýší. Mnohdy je však tato možnost stále cenově výhodnější.

Tisková chyba

Je v inzerátu lákavá cena, ale při osobní schůzce se mluví o jiné částce? Prodejce se často vymlouvá na různé tiskové chyby nebo nepozornost při zadávání inzerátu. Proto je lepší se na cenu zeptat a nechat si částku před osobní schůzkou potvrdit.

Zdroj: https://www.newschannel5.com/news/newschannel-5-investigates/beware-of-misleading-and-deceptive-ads-when-buying-a-car