Ceny paliv stále stoupají. Za kolik natankujete u nás a za kolik v jiných evropských zemích?

Fuel 1596622 960 720[1]

Je to každoroční folklor. S nástupem letních měsíců dochází také k tomu, že pravidelně stoupají ceny paliv. Ani letošní rok není výjimkou. Podívejte se společně s námi nejenom na to, za kolik natankujete u nás, ale i na to, za kolik natankujete v zahraničí. Dané informace se vám budou hodit právě ve chvíli, kdy plánujete dovolenou svým autem. Bez ohledu na to, kam plánujete jet.

Česká republika

Začneme u nás. Jak jsme zmínili, ceny zde pomalu ale jistě stoupají. Nejdražší paliva najdete v Praze, kde vyjde Natural 95 na cenu okolo 34 Kč. Pokud plánujete tankovat naftu, je třeba si připravit sumu okolo 33 korun. Samozřejmě mimo Prahu jsou ceny nižší, ale rozhodně ne nijak výrazně. A jak jsou na tom další země?

Mohlo by vás zajímat:  Nesprávné zahřívání motoru nejenom obtěžuje ostatní, ale především zkracuje životnost auta

Bulharsko

Nevadí vám delší cesta a tak vyrážíte autem do Bulharska? V takovém případě počítejte s tím, že vás zde vyjde Natural 95 na částku zhruba 1,2 eur. V případě nafty je cena v podstatě srovnatelná.

Chorvatsko

Turisticky velmi vyhledávaná země, kam každý rok míří velké množství turistů. Pokud se máme podívat na to, jak je to s cenami v této zemi, musíme jasně říci, že benzín zde pořídíte za cenu zhruba 1,4 euro, zatímco naftu za zhruba 1,3 eur.

Itálie

I sem míří velké množství Čechů. Patříte mezi ně? V takovém případě mějte jasno o tom, kolik zde stojí pohonné hmoty. V případě benzinu je to 1,6 euro a v případě nafty 1,5 euro. Jak je vidět, v dosavadním výčtu jde o nejdražší zemi.

Mohlo by vás zajímat:  Dobré očištění vozu od sněhu je nezbytné pro bezpečnou jízdu

Maďarsko

Poslední roky celkem navštěvovaná země. Pokud ji plánujete navštívit svým vozem, počítejte s tím, že zde natankujete za zhruba 1,25 eur klasický Natural a za zhruba 1,3 euro naftu. Ano, jde o jednu z mála zemí, kde je nafta nepatrně dražší.

Německo

Velmi častá průjezdní země mnohých cestovatelů. Pokud i ta vaše, a vy potřebujete vědět za kolik zde natankujete, tak počítejte s tím, že benzin bude stát zhruba 1,5 euro a nafta vás vyjde na zhruba 1,3 euro. Je vidět, že je výrazně levnější.

Rakousko

I to je zemí, která je brána spíše jako průjezdní, a to při cestách do Itálie a Chorvatska. Pokud se budete rozhodovat nad tím, zda zde natankovat nebo ne, vyplatí se vědět, na kolik vás to může vyjít. V případě benzinu na 1,3 eura a v případě nafty na 1,25 euro.

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechny radary fotí a posílají pokuty. Ale paradoxně tyhle štvou řidiče mnohem víc

Řecko

Pokud se odhodláte k delší cestě, a to až do Řecka, určitě se zde nevyhnete možnému tankování. S benzinovým vozem vás bude litr stát 1,64 eur. V případě vozu naftového to bude méně, a to 1,4 eur.

Slovensko

Ať už k našim východním sousedům míříte, nebo je máte jenom jako průjezdní zemi, je dobré znát ceny tamních pohonných hmot. Benzin vyjde na 1,25 eur a nafta na 1,2 euro. Je vidět, že ceny jsou celkem přijatelné.

Slovinsko

Mnoho řidičů jím projíždí a někteří mohou uvažovat nad tím, zda se jim zde nevyplatí tankovat. Posoudit to můžete vy sami, a to v podobě částky 1,35 eur za benzin a 1,30 eur za naftu.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora