Černoši vozí v autech speciální pouzdro s doklady. Má je chránit před policií

161613

Konfliktů černochů s policí, především ve spojených státech stále přibývá. Mnoho občanů tmavé pleti proto řeší, jak se vyhnout problémům při případné policejní hlídce. Překvapivě je nejlepší řešení to, které je zároveň i to nejjednodušší. Speciální pouzdro na všechny doklady, umístěné na viditelném místě.

Riziko nebezpečných pohybů

Mnohdy se mají policejní hlídky při kontrolách na pozoru, a vyžadují pomalé pohyby kontrolovaných řidičů. Ti mnohdy musí sáhnout například do kastlíku, což se může policejní hlídce jevit jako nebezpečné a situaci neadekvátně vyhodnotí. Patrně z obavy existující pistole, nebo jiné zbraně. Stejně tak rizikové mohou být pohyby rukou směrem k náprsním kapsám, nebo do zadní kapsy kalhot, kde může policista čekat zbraň.

Mohlo by vás zajímat:  Klasické vozy Škoda na startu Schloss Bensberg Classics 2012
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jednoduché pouzdro s doklady

Řidiči, a to nejenom ti tmavé pleti, tak začínají stále více používat speciální pouzdro na doklady. To je umístěno na viditelném místě ve voze, jednoduše v dosahu rukou a tam, kam dobře vidí i policista. Řidič tak může jedním pohybem ruky pouzdro vzít, podat ho kontrolujícímu policistovi a dále nechat ruce na volantu, jak je po něm požadováno. Policista v pouzdře najde všechny potřebné doklady, k vozu i k osobě řidiče. Během kontroly tak nedochází k žádným nebezpečným pohybům směrem ke špatně viditelným místům a policisté tak nemají potřebu konkrétní pohyb mnohdy mylně vyhodnocovat například jako sahání pro zbraň.

Mohlo by vás zajímat:  Zkušení řidiči vozí v autě vždy dvě mince. Ušetří jim starosti a předejdou pokutě
Zdroj obrázku: Facebook

Může zachraňovat životy

Nejenom, že existence takového jednoduchého doplňku v podobě viditelně umístěného pouzdra na doklady může eliminovat časté vyhrocené situace při kontrolách. Dokonce může i zachraňovat životy, jelikož řada běžných kontrol se následně může zvrhnout v konflikt, který může končit až smrtí řidiče. Mnoho řidičů nejenom černé pleti tak začíná mít obavy z daných policejních kontrol a jejich chování a tak chtějí minimalizovat rizika právě pomocí tohoto jednoduchého, viditelně umístěného pouzdra, ve kterém je vše, co policista k bezproblémové kontrole potřebuje.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora