České Auto roku: Ve finále je o vůz víc, Škodovka ani elektromobil nechybí

I když tuzemská anketa Auto roku není zase až tak prestižní jako ta evropská nebo celosvětová, může být celkem dobrým vodítkem pro ty, kteří plánují výběr auta, nebo je zajímá jaké vozy jsou právě u nás hodnoceny jako ty nejlepší. Výběr byl celkem zajímavý a nyní je soutěž ve své poslední, finální části.

Místo 5 aut je jich ve finále 6

Na počátku bylo 25 kandidátů a nyní se měl výběr zúžit na finálovou pětici. Vzhledem ke shodnému počtu hlasů však muselo dojít ke kompromisu, a tak je poprvé v historii ve finále o jedno auto více. To může jasně naznačovat celkovou vyrovnanost. Podívejme se společně na to, který z kandidátů se o titul Auto roku v ČR 2020 popere. Řazeno dle abecedy.

BMW řady 3

Historií prověřené auto, které dokáže zaujmout svým designem, pohodlným svezením, ale i prémiovými materiály, špičkovou výbavou, nebo moderními prvky. BMW řady 3 má rozhodně ambice atakovat přední pozice. Ale nechme se překvapit názorem porotců.

Kia Xceed

Už při představování byl kladen důraz na fakt, že Kia Xceed má být velmi zajímavým designovým vozem. A to se skutečně potvrdilo. I když mnoho lidí má ke značce určitý odpor, nutno říci že několik posledních let ukazuje svou kvalitu. I proto je letošní rok ve finále tuzemské soutěže Auto roku.

Mazda CX-30

Je jasné, jaký trend vládne mezi současnými vozy. Mazda CX-30 to na první pohled jasně potvrzuje. Crossovery jsou stále velmi populární a když se k tomu přidá i velmi povedený design, nelze šlápnout vedle. Opomenout nelze ani motorizaci Sky-X či jistotu pohodlné jízdy. A je jasné, proč právě tento vůz patří do finále.

Peugeot 208

Jsou lidé, kterým plně stačí menší auto. Do práce, do města a občas na cestu na návštěvu za rodinou. Peugeot 208 se může jevit jako ideální kandidát tohoto segmentu. Kromě varianty se spalovacím motorem nelze zapomenout ani na to, že existuje i jeho plně elektrická verze.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai uvádí na trh nový Tucson

Suzuki Jimny

Designově rozhodně nezaujme. Klasická krabice Suzuki Jimny rozhodně nepatří mezi designové skvosty. Ale když se auto dostane do terénu, začnou se ukazovat jeho hlavní přednosti. Navíc ne každý vyžaduje obrovský offroad. Kdo hledá něco malého, hravého a neotřelého, nebude zklamán.

Škoda Kamiq

Zástupce Škodovky v podstatě nemůže chybět. V tomto případě je to model Škoda Kamiq který je nejnovějším počinem v segmentu SUV. Tento příjemně vypadající crossover láká i na úsporné a dynamické tříválcové motory, moderní prvky výbavy i celkem ucházející zavazadlový prostor, i na místo v kabině.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora