České zastoupení Infiniti zveřejnilo ceny modelu Q50

Infiniti Q50 nahrazuje v portfoliu značky model G37. Automobilka o něm mluví jako o voze, který mění filozofii designu, luxusu a technologií v segmentu sedanů střední třídy. Já o něm mluvím jako o jednom z nejkrásnějších aut letošní ženevské výstavy. Počínaje dneškem už navíc známe spoustu informací včetně základní ceny. Je více než jasné, že Infiniti míří vysoko! 

Kompletní ceník včetně příplatkové výbavy bude zveřejněn až 1. července. Prozatím se však odpíchněme od informace, že pro český trh budou dostupné dvě motorizace a pohon zadních a všech čtyř kol. Podle trendu automobilky Infiniti bude navíc základní výbava velmi bohatá. Těšit se například můžeme na systém Infiniti InTouch™, který Vás ihned spojí s přáteli na Facebooku či Twitteru, systém stop/start, zadní parkovací kameru, 17“ litá kola, volič jízdních režimů, lak odolný proti poškrábání, aktivní potlačení hluku či Bluetooth konektivitu. Za to všechno si Infiniti naúčtuje 861 160 Kč

Tedy v případě, pokud si vyberete slabší ze dvou nabízených motorů. Tím je naftový čtyřválec o objemu 2,2 litru, který si Infiniti vypůjčilo od Mercedesu. Maximální výkon je 125 kW a točivý moment 400 Nm. Infiniti se chlubí průměrnou produkcí emisí ve výši 115 gramů na ujetý kilometr, ale podle tohoto údaje se auta přece nekupují …

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti rozšiřuje nabídku motorů pro sedan Q50

Z mého pohledu uděláte daleko lépe, když sáhnete po hybridní verzi. Ta spojuje motor V6 o objemu 3,5 litru, elektromotor a akumulátor pro úschovu energie. Jedná se o stejné ústrojí, které je použito v modelu M35h. Maximální výkon je 364 koní, akcelerace z 0-100 km/h zabere pouze 5,3 vteřiny. Výkon se přenáší na zadní kola pomocí automatické dvouspojkové převodovky. Základní cena 1 286 651 Kč už není tak atraktivní jako u naftové verze. Vzhledem k použité technologii a bohaté výbavě je však stále na míle daleko před německou konkurencí.

O jízdních vlastnostech vozu můžeme zatím jen polemizovat, jelikož se s ním nesvezeme dříve než na podzim. Infiniti však při vývoji sáhlo do regálu dílů pro monopost F1 Red Bull a novému Q50 nainstalovalo přímé adaptivní řízení. K vyladění celkových jízdních vlastností byl navíc přizván i šampion Sebastian Vettel, který v automobilce figuruje coby “ředitel pro výkon“. 

Nové Infiniti Q50 je možné objednávat již nyní. První vozy budou zákazníkům dodány začátkem září.

Zdroj: Infiniti