Český trh – Novinky 41. týdne

Nejlevnější kombi na trhu – tak by se daly charakterizovat novinky na českém trhu za uplynulý týden. Jistě odhadnete, že s takovým autem nemohl přijít nikdo jiný, než specialista na podobné vozy, rumunská Dacia. Z opačného konce automobilového spektra je pak nová verze Mercedesu CLA

Dacia Logan MCV druhé generace je úplně jiné auto, než generace první. Už to není jen levně působící, gigantické a levné MPV, ale solidně působící, gigantické a levné kombi. Pod jeho kapotou se hned od začátku objeví zážehové motory 1.2 (75 k) a 0.9 TCe (90 k), vznětový motor 1.5 dCi (75/90 k) a alternativní model 1.2 s pohonem na LPG (72 k). Všechny motory spolupracují s pětistupňovým manuálem a pohonem předních kol. 

Výbavové stupně kopírují ty, u výchozího sedanu. Základem je Access, který obsahuje přední a boční airbagy, stabilizační systém a ABS. Základní cena je 179 900 Kč, což znamená nejlevnější kombík na trhu. Druhý stupeň Ambiance přihazuje centrální zamykání a přední okna v elektrice. Základní cena je 194 900 Kč. Nejvyšší stupeň Arctica je vybaven palubním počítačem, mlhovkami, manuální klimatizací, rádiem s CD a MP3 nebo výškově stavitelným volantem. Základní cena je 214 900 Kč. Kompletní ceník naleznete zde.

Obohacena byla i nabídka Mercedesu, konkrétně modelu CLA. Novinkou je základní vznětový čtyřválec s označením 180 CDI a výkonem 109 koní v kombinaci s šestistupňovým manuálem. Základní cena je 774 400 Kč. Zážehovou verzi CLA 250 lze nově objednat i s paketem Sport, který obsahuje upravený design a lepší výbavu. Příplatek za něj činí 93 001 Kč, oproti verzi CLA 250. Kompletní ceník naleznete zde.

Zdroj: Dacia, Maercedes-Benz