Ojetin ubývá a ceny rostou – vyplatí se v současné době jejich nákup?

Krize na trhu ojetých automobilů stále eskaluje a v některých státech se ceny zánovních vozů vyšplhaly k cenám těch nových. Odborníci se přitom shodují, že situace svého vrcholu zdaleka nedosáhla. Vyplatí se v dnešní době pořizovat nový vůz nebo je lepší si počkat? V České republice se za rok prodá zhruba 760 tisíc ojetých vozů.

Číst více

Nedostatek AdBlue zavinila hlavně panika. Ceny začínají klesat a počet čerpaček s tankovaným AdBlue vzrostl o třetinu

Čerpacích stanic se stojanovým výdejem AdBlue je mezi členskými firmami České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) již 236. To znamená oproti roku 2019 nárůst asi o třetinu. Poptávka po AdBlue se zvyšuje ruku v ruce s růstem prodejů motorové nafty i s modernizací a obměnou dieselového vozového parku. Nedávné prudké zdražení, a hlavně nedostatek močoviny způsobila podle odborníků zbytečná panika a snaha nakoupit komoditu do zásoby.

Číst více

Lidé berou autobazary útokem. Největší zájem je o SUV a řada lidí neváhá koupi financovat půjčkou

Dvouciferný nárůst poptávky po ojetých automobilech potvrzuje společnost Home Credit, která se zabývá poskytováním úvěrů na financování ojetých vozů. Ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostl jak objem celkového financování, tak průměrná cena vozu financovaného úvěrem.  „Ve třetím čtvrtletí letošního roku jsme půjčili na nákup ojetých automobilů o 12 % více než ve stejném období loňského roku.

Číst více

Toyota letos může prodat dvakrát víc aut než loni. Míří k rekordnímu počtu uzavření smluv

České zastoupení značky Toyota míří za celý letošní rok k uzavření rekordních 20 000 zákaznických smluv. To je o zhruba 7000 více, než byl předpoklad na začátku roku. Loni přitom Toyota v Česku prodala bezmála 11 000 vozů a posunula se na pátou příčku na trhu. „Letos se nám i přes problémy s nedostatkem některých součástek, zejména čipů, velmi daří.

Číst více

Komentář odborníka: Vysoké ceny AdBlue do budoucna příliš neklesnou. Problém výrazně pociťují i výrobci čerpacích stojanů

Letošní raketový růst ceny AdBlue byl zčásti vyvolán panikou na trhu, že tato komodita již nebude k dispozici. Oficiálně je jí přitom stále dostatek, cena je však kvůli rostoucím výrobním nákladům výrazně vyšší. V budoucnu pak pokles ceny nelze očekávat. Dlouhodobě se hodnota AdBlue bude pohybovat zhruba kolem dvojnásobku ceny z první poloviny letošního roku. Do pasti se tím dostávají nákladní dopravci i výrobci stojanů pro čerpací stanice.

Číst více

Zdražování zasáhlo i menší modely ojetých aut, nabídka na trhu se zužuje

Nedostatek čipů a dalších materiálů pro výrobu nových aut, vysoká inflace, celosvětová energetická krize. To jsou hlavní příčiny toho, že se nejen čeští řidiči musí aktuálně spokojit s omezenější nabídkou ojetých vozů na trhu a také s vyššími cenami. Kdo by si myslel, že se tato situace týká pouze velkých dražších a aut, mýlil by se.

Číst více

Škoda Auto posunuje z pozice lídra tuzemského trhu elektromobilitu v ČR o velký krok kupředu

Česká republika se i díky intenzivnímu zapojení společnosti ŠKODA AUTO posouvá v oblasti připravenosti na elektromobilitu. Mladoboleslavská automobilka pomáhá s budováním dobíjecí infrastruktury, její autorizovaní obchodní partneři se mění v elektromobilní centra a pro majitele elektromobilů uvádí na trh nová řešení, která z elektromobility činí komfortní každodenní záležitost.

Číst více

Nová Kia Sportage: Velkorysý high-tech interiér s luxusní atmosférou

Zbrusu nová Kia Sportage představuje nejmodernější řidičsky zaměřený interiér, navržený speciálně pro evropské zákazníky. Prvořadé zaměření na tento aspekt je v rámci 28leté historie uvedeného modelu novinkou. Kabina městského SUV umně spojuje vyspělé technologie, luxusní prvky výbavy, prémiové materiály i moderní styl a interaktivní konektivitu. Interiér byl navržen s ohledem na snadnou a rychlou dostupnost všech ovládacích prvků vozidla.

Číst více

Poptávka po automobilech před zimou roste, přípravu na zimu by neměl podcenit žádný řidič

Blíží se zima, což pro spoustu rodin znamená odjezd za zimními radovánkami na hory. Proto také mnoho z nás v těchto dnech řeší obměnu svého vozu, což je znát i na zvýšené poptávce u největšího prodejce ojetých automobilů AAA AUTO, kde se jen v říjnu prodalo 8 853 vozů, tedy nejvíce v celé, bezmála třicetileté historii společnosti.

Číst více