Český umělec Milan Kunc vytvořil design zlatého BMW i8 Roadster s názvem „4 Elements“

Česká divize bavorské automobilky BMW oslovila ke spolupráci umělce Milana Kunce. Vznikl tak velice originální a povedený kousek nakreslený na kapotě zlatého BMW i8, jenž byl nazván 4 Elements. Vůz byl poprvé odhalen v pražské výstavní síni Mánes. Není zatím jasné, zda bude jeho prodej uskutečněný klasickou či aukční formou.

Automobil jako umělecké dílo

Milan Kunc narozený v roce 1944 je významný česko-německý umělec, jehož tvorba je vystavena v mnoha zemích po celém světě, nejvíce pak v České republice, Německu a ve Spojených státech. Ve spolupráci s BMW vytvořil jedinečný design vozu, který představuje čtyři živly, jež byly nakresleny do laku s 24karátovým zlatem. Nechybí však ani třeba obal prázdné PET lahve jakožto upozornění na ekologické problémy současnosti. Na karoserii najdeme rozložení:

  • Kapota – vzduch
  • Pravá strana – země
  • Levá strana – voda
  • Zadek – oheň

Prodej vozu

Hybridní automobil BMW i8 Roadster je samozřejmě plně pojízdný a v této formě vznikl v jediném vyhotovení. Nyní tento vůz navštíví několik výstav a významných moto-akcí, nevyjímaje ani BMW Welt v Mnichově a následně bude buď prodán rychlému zájemci, nebo nabídnut v aukci, stejně jako minulá speciální edice s názvem Starlight. Ta měla vyvolávací cenu v dražbě 10 milionů, proto se neočekává, že by hodnota auta s motivem 4 Elements klesla pod tuto částku.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora