Po covidových letech, kdy bylo cestování značně omezeno, je tu rok, kdy se konečně vše uvolnilo. Mnozí lidé tak pochopitelně začínají plánovat svou dovolenou. Cílem cesty bývá Chorvatsko nebo Itálie a způsob dopravy vlastní. A i když mnozí věnují mnoho času informacím, jak zvládnout zahraniční část cesty, mohou narazit na řadu problémů. A to ještě v rámci ČR.
Dálniční známka
Dálniční známka už je v České republice jen elektronická. Platnost u ní zůstává stejná, a to roční, měsíční, nebo desetidenní. Klíčový problém může nastat při její platbě. Pokud bude hrazena převodem, lze na dálnici vyrazit až ve chvíli, kdy dorazí potvrzení o úhradě. Vzhledem k nepružnosti některých bank to může znamenat komplikace při koupi na poslední chvíli.
Převážené věci
I když se cestuje v rámci EU, neznamená to, že se může v autě převážet cokoliv v jakémkoliv množství. Kdo si na dovolenou plánuje zabalit cigarety, doutníky, pivo, víno a destiláty, měl by se mít na pozoru. Celní předpisy striktně stanovují povolené převážené množství. Pokud je překročeno, může to být problém i v rámci Evropské unie. Toto není radno podceňovat, jinak hrozí problémy. Třeba i takové, že je zboží zabaveno.

Ceny paliv
Zjistit ceny paliv ještě před cestou je věc, která pomůže ušetřit nemalé peníze. Vždy je dobré sledovat konkrétní čerpací stanice než průměrné ceny v dané zemi. Může se tak stát, že plná nádrž natankovaná na poslední čerpací stanici v České republice může být neuváženou a značně nevýhodnou koupí. Už dávno nemusí platit, že poslední pumpa před hranicemi je vždy nejlepší volbou pro natankování.
Zkažené jídlo
Jsou lidé, kteří si na dovolenou vezou i zásoby jídla. Pokud je chybně skladováno, hrozí nebezpečí už v rámci České republiky. Vysoké teploty se na kvalitě jídla výrazně podepíšou a jeho konzumace i pár hodin po odjezdu může způsobit nežádoucí a mnohdy nebezpečné žaludeční obtíže. A těmi příjemná dovolená obvykle nezačíná.
Zdroj: https://www.theroadtripexpert.com/plan-a-road-trip/