Cestování obytným vozem se může vymstít. Hrozí pokuta, krádež i fatální nehoda

Každé cestování má své výhody a nevýhody. To platí i případě cestování karavanem nebo obytným vozem. Mnoho lidí láká určitá volnost, svoboda, ale i romantika, když se povede najít zajímavé místo. Cestovaní těmito dopravními prostředky má ale i své značné nevýhody. Ty si člověk uvědomí až velmi pozdě.

Obrovské riziko při nehodě

To se týká především různých obytných vestaveb, které jsou dnes poměrně populární. Stačí vzít dodávku, upravit její interiér a rázem se v ní dá plnohodnotně bydlet i spát. Mnohé domácí úpravy za pár korun ale mohou být velkým rizikem v případě nehody. Špatné upevnění jednotlivých prvků může mít fatální následky v případě čelního střetu. Tak jako by měl být v autě dokonale upevněn veškerý náklad, musí dobře držet i vestavba. Pokud ne, riskuje se i život.

Romantika za nemalé peníze

S karavanem nebo obytným vozem nelze zastavit, kde se nám zlíbí. Každý pozemek někomu patří a nelze se na něm usídlit jen proto, že je prázdný, přístupný a neoplocený. Kdo touží po spaní na dokonalých místech, může si je přes různé weby a aplikace rezervovat. Ale brzy zjistí, že to nejlepší je poměrně drahé. Romantiky při kempování tak lze dosáhnout jen při vynaložení nemalých finančních prostředků.

Zdroj obrázku: Freepik

Striktní pravidla

Spát jenom tak někde v karavanu nebo obytném autě nejde. Asi by se ještě dalo ukecat spaní na odpočívadle, jako nutnost z důvodu velké únavy, která by měla vliv na bezpečnost jízdy. Kdo ale myslí, že zastaví kdekoliv a tam bude kempovat, je na omylu. To platí nejenom u nás, ale pochopitelně i v zahraničí, kde se v obytném voze nebo karavanu smí nocovat jen na určených místech.

Auto jako trezor

Věci, které máme doma, jsou obvykle zabezpečeny kvalitními bezpečnostními dveřmi nebo zámky. Při cestování v karavanu jsou ale všechny tyto věci snadno dostupné zlodějům. Stačí auto na chvíli opustit a i zloděj začátečník se dovnitř dostane celkem snadno a rychle. A ukradne vše, co mu přijde pod ruku.

Zdroj: https://workhol.com/en/pros-cons-campervan-motorhome-holiday/