Chcete být na silnici vidět? Kupte si Porsche Taycan!

Automobilka Porsche se chce také zavděčit a tak si můžete koupit tento úchvatný sporťák. Předchází mu prototyp Mission E. Budete tak mezi 40 000 lidmi, kteří tento skvost budou vlastnit. Díky vysoké poptávce z Norska Porsche navýšila výrobu na zmíněných 40 000 kusů. Dokonce předpokládá tak vysoké výdaje i za ostatní své modely, že zaměstnanci svolili k tomu, že jim do roku 2026 nebudou zvyšovány platy. Taky byste na to přistoupili?

Výkon až 600 koní a tepelné čerpadlo

Porsche Taycan nabídne náročným řidičům zrychlení z 0 na 100km/h za 3,5 s, zrychlení na 200km/h pak za 12 sekund. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Pokud budete potřebovat rychle nabít akumulátory, je to možné při rychlonabíjení za 15 minut na 80%. Kromě toho Porsche nabídne ještě:

  • Dojezd na jedno nabití 500km
  • Výkon 600koní
  • Nabíjení na 350kW

Jestli budete mít ještě nějakou tu korunu navíc, můžete mít auto s tepelným čerpadlem, které zajistí vyhřívání sedaček a volantu. V současné době ještě nebylo zveřejněno, jak bude tenhle krasavec vypadat ve skutečnosti, to se dozvíme zřejmě v září 2019. Porsche Taycan má mít tři označení a to Taycan ,Taycan 4S a Taycan Turbo. Líbí se vám a dali byste si říct? Tak do toho, automobilka již přijímá objednávky se zálohou 2500 eur. Cenově by se měl pohybovat, podle dostupných informací, na menší částce než Panamera, tedy zhruba do 2 500 000Kč, ale uvidíme, s čím automobilka přijde.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora