Chcete SUV od Bugatti? Máte smůlu. Vyrábět se nebude

V září loňského roku jsme mohli zaznamenat informaci od šéfa Bugatti, že se společnost pustí také do výroby SUV. Nyní už to ale neplatí. Automobilka po celou dobu svého fungování se  může pochlubit nejrychlejšími luxusními silničními vozy planety, chtěla se také ale zavděčit zákazníkům, kteří se orientují na SUV, obzvláště v Americe, kde majitelů SUV jsou až 2/3. Jediná značka, která tak měla zůstat pouze u sportovních vozů, byla McLaren. SUV totiž nevylučují ani automobilky jako Bentley, Rolls- Royce, Lamborighini či snad i Ferrari.

Proč ne SUV?

V letošním roce ale šéf Bugatti již vykřikuje, že žádné SUV nebude a odkazuje na to, že celá léta vyrábí především sportovní rychlé vozy, a tak by nebylo vhodné nyní měnit profil a historii firmy. No uvidíme, co se bude dít. Značka totiž oslaví 110 let a tak je možné, že se dočkáme nějakého překvapení. Vzhledem k tomu, že Bugatti Chiron končí s výrobou v roce 2021, mohli by nějaké koncepty být již ve vývoji.

Výročí 110 let může překvapit

Jak jsme již zmínili, během letošního roku se můžeme dočkat překvapení, které by mohlo vést k tomu, že Bugatti bude zjišťovat, jaký by byl zájem o případné nové modely. Může ale také zůstat u toho, že Bugatti zůstane u prověřené výroby sporťáků. Na druhou stranu, proč by si to ale nemohli zase rozmyslet?

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora