Chery uvádí novou generaci modelu QQ

Čínská automobilka Chery je na vykrádání cizích designových nápadů již proslulým expertem. Stačí vzpomenout třeba na mini QQ, které dlouhá léta kopírovalo Daewoo Matiz (později Chevrolet Matiz/Spark). Nová generace přechází z Koreje do Kolína

Design a některé technické nápady totiž vymysleli již před rokem 2005 inženýři z PSA a Toyoty. Tak například víko kufru alias zadní sklo, co Vám to připomíná? Anebo přední světlomety? Ano správně, Citroën C1 je tomuto modelu asi nejblíže. Ale abych jen nekřivdil, oproti minulému Chery QQ je novinka o 100% originálnější a nabízí také konečně „usměvavou“ přední masku. 

Kompletně přepracován byl interiér, který se (naštěstí pro Chery) neshoduje s tím v C1. Středová konzole může být nově vyvedena až v pěti barvách, standardní výbava nově nabyla dvojici airbagů nebo USB port. Vše však od druhého výbavového stupně. 

O pohon 3564 mm dlouhého, 1620 mm širokého a 1.527 mm vysokého mini se stará jediný tříválec s objemem jeden litr o výkonu 70 koní. Motor je spojen s pětistupňovým manuálem nebo automatem se stejným počtem stupňů. Již brzy by měly přibýt nové motory a také převodovka CVT. 

Do prodeje jde QQ v těchto dnech a to za cenu startující na 39 500 juanech (cca 124 000 Kč). 

Zdroj: Chery přes leftlanenews.com