Chevrolet Camaro má nejenom nový vzhled

Chevrolet 866710 960 720

I když nejste fanoušci filmu Transformers, jistě si celkem dobře vybavíte, jak vypadá vůz Chevrolet Camaro. Ten se nyní dočkal několika změn, které byly představeny v USA. A nejedná se jenom o změny kosmetické, jelikož se jedná o změny s pojené s technikou. Pokud jste fanoušci amerických vozů, tento článek je přímo pro vás

Nový vzhled se týká hlavně přední části

Nejde o novou generaci vozu, ale jde o facelift. Je tedy jasné, že úpravy vycházely ze stávající verze. A co hlavního Chevrolet Camaro 2019 přinese? Bude to určitě výrazně modifikovaná přední část. Auto dostalo nové LED diody, které budou výrazně zapuštěny do přední masky a při čelním pohledu vypadají velmi minimalisticky. Jsou skutečně velmi úzké a navazuje na ně pruh denního svícení.

Mohlo by vás zajímat:  Kia představuje plug-in hybridní veze XCeed a Ceed Sportswagon

Také nelze opomenout ani zcela novou mřížku chladiče, která je rozdělena na dvě části, a to robustní černou částí. Právě na ní se nachází logo Chevrolet, což není úplně ideální umístění. Proč? Plocha přímo svádí k umístění SPZ, která se tak vlivem umístění loga musí posunout níže, na masku chladiče. Už teď můžeme říci, že to nebude vypadat nijak hezky a vše bude působit tak, jako by se na umístění SPZ zapomnělo a zde bude jakoby navíc. Bez ní ale přední část vypadá úchvatně.

Co nové je v zadní části?

Moc novinek zde není. Hlavní inovací jsou zde rozhodně také zcela nová světla, která dostala oválnou optiku, a která vypadá na první pohled celkem zajímavě. Zkušené znalce vozu zaujme také upravený nárazník. Zde jsou však změny spíše minimální a oko běžného člověka by přílišné rozdíly nevidělo.

Mohlo by vás zajímat:  Holandské BMW představilo speciální edici kupé M235i

Co je nového z technického hlediska?

I když v případě různých facelitftů platí spíše to, že po stránce technické jsou změny minimální, tak Chevrolet Camaro SS 2019 ukazuje, že je světlou výjimkou. Jasnou první změnou je zcela určitě použití noví desetistupňové převodovky, které je vybavena také systémem označeným jako launch kontrol – tedy kontrolou startu. Ještě o něco větším unikátem je systém Line Lock. Ten se k tomuto vozu hodí dokonale. Když ho zapnete, umožní vám to při startu výrazně protočit zadní gumy vytvořit majestátní oblak kouře. Praktičnost tohoto systému je sice v podstatě nulová, ale kdo má Chevrolet Camaro, ten se bude chtít předvést. A auto mu v tom pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Ostřejší design a inovativní technologie pro vlajkovou loď: modernizované Audi A8

Další novinkou je nelanový přeplňovaný čtyřválec. Ten má sice úplně stejný výkon jako jednotka současné, ale po stránce konstrukční se jedná o zcela nový motor. Hlavním důvodem jeho vývoje je především snaha o lepší účinnost. V praxi tedy snaha o stejný výkon podstatně nižší spotřebou. Na druhou stranu Chevrolet Camaro není nutně tím vozem, kde by majitelé spotřebu řešili.

A co zůstalo?

Jedná se o dlouhodobě používaný osmiválcový motor, který má objem 6,2 litru. Ten i nadále zůstává ve svém původním provedení. A to znamená výkon 455 koní – tedy 334 kW. Jde o nejvýkonnější motorizaci pod kapotou, jelikož výše popisovaný čtyřválec je spojený s výkonem přesně 202 kW.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora