Chevrolet Corvette 67 – Nestárnoucí klasika

Steve LansonNew Jersey zdědil v dětství lásku k autům od svého otce. Už od té doby rád obdivuje jejich tvary a fotí je. Vždy věděl, že si koupí nějaký klasický vůz a teď se mu jeho sen splnil. Už v roce 2012 začal hledat ten pravý veterán pro své potěšení. Hledal vozy z roku 1967, tedy z roku svého narození. Přemýšlel i o Mustangu nebo Camaru ale pak se rozhodl pro Corvette Sting Ray. Tento model je navíc sběratelsky ceněný i v dnešní době. Samozřejmě původně vybíral verze s motorem big block, které jsou cennější. Ale po několika radách od specialistů na modely Corvette se rozhodl pro small block, který je spolehlivější a lépe se řídí.

Mohlo by vás zajímat:  MG Magnette ZB 1500 na prodej

Po mnoha měsících hledání objevil jeden stříbrný exemplář v Kalifornii. Prodávali ho specialisté na renovaci automobilů jako jednu ze svých prací. Renovace byla kompletní a trvala osmnáct měsiců. Jelikož byl vůz vyroven v červnu, šlo o jeden z vůbec posledních vyrobených modelů Sting Ray. Jakmile Steve uviděl fotky, věděl že tohle auto musí mít. Když byl jeho sen doma, tak s ním začal objíždět místní srazy Cars & Coffee, kde potkal partu High Octane South Jersey. A od té doby se pravidelně setkávají a debatují o autech.

Mohlo by vás zajímat:  V USA můžete zakoupit pekelnou Toyotu Supra

Nostalgický pocit z řízení starého auta je skvělý. Je sice pěkné řídit moderní automobil se vším tím komfortem, ale jakmile si jednou sednete za volant Corvette z roku 67 bez airbagu a rozhlédnete se kolem sebe, uvidíte jen pár nezbytností a rádio. Přesto ale nebudete chtít nikdy vystoupit. Otočte klíčkem a uslyšíte rachot z výfuků umístěných na bocích. Nic na světě není tak krásné. Steve si tohle opravdu užívá a také má rád když vidí radost v očích ostatních, které jeho auto zaujme. Často vídává zvednuté palce a na křižovatce často někdo stáhne okno a zeptá se ho na jeho vysněný vůz. Když řídí, má pocit, jako kdyby se vrátil do roku 1967. Ten pocit mu žádné jiné auto nenabídne.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar Mark IV na prodej

Zdroj: Petrolicious