Chevrolet Cruze – Nová generace se odkládá!

Úspěšný vůz Chevrolet Cruze se původně měl dočkat nové generace již v příštím roce. Podle nejnovějších zpráv se však uvedení novinky odkládá minimálně o rok. Zjistili jsme pro Vás důvody.

Chevrolet Cruze spatřil světlo světa v roce 2008 a od té doby se ho prodalo již téměř 2 miliony kusů. Je tedy pro automobilku nezpochybnitelným úspěchem. První představená a zároveň nejprodávanější je verze sedan, v roce 2010 pak přišel hatchback a na autosalonu v Ženevě 2012 jsme se dočkali verze kombi. Zákazníci tedy mají z čeho vybírat.

Nová generace byla původně naplánována na rok 2014, ale dle nejnovějších zpráv se začátek produkce vozu odkládá až na prosinec 2015. Proč? Chevrolet si uvědomuje důležitost tohoto modelu a chce si být jistý, že nová generace naváže na úspěchy té současné. Značku však vystrašil neúspěch modelu Malibu, který musel být po necelém roce výroby značně přepracován. Tomu se chtějí v případě Cruze vyhnout a tak posunuli začátek produkce vozu. Mezitím se zaměří na zvýšení kvality vozu, zvětšení prostoru pro cestující a zavazadla, zlepšení jízdních vlastností a úspornosti a v neposlední řadě se designéři pokusí navrhnout přitažlivý vzhled.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Eos míří do automobilového nebe!

Současný Chevrolet Cruze tedy bude na trzích dostupný až do roku 2015, v jehož průběhu se představí nástupce. Ten by údajně měl nabídnout karosářské verze sedan, hatchback a kupé. O nástupci současného kombi se zatím nemluví.