Chevrolet Equinox – Nová generace se blíží

Model Equinox je pro nás Evropany poměrně neznámým vozem, který oficiální cestou nemáme možnost koupit, ale v USA se jedná o velmi oblíbený vůz. Přestože jsou prodeje stále dobré, současná generace již stárne a tak se chystá nástupce. Máme první info!

Středně velké SUV Chevrolet Equinox je třetím nejprodávanějším Chevroletem na americkém trhu. Lépe se prodávají jen pick-up Silverado a globální model Cruze. Přestože jsou prodeje takto dobré, automobilka neusíná na vavřínech a připravuje novou generaci, neboť současný Equinox (foto v galerii) je na trhu již pět let.

Nová generace Equinoxu výrazně zhubne, čímž má být dosaženo zajímavějších jízdních vlastností a nižší spotřeby. Pod kapotou se objeví 2.5 litrový čtyřválec, který v modelu Malibu produkuje 196 koní. Další jednotkou bude zážehový vidlicový šestiválec, který pomůže Equinox odlišit od výhradně čtyřválcové konkurence, jako je Honda CR-V nebo Toyota RAV4. Údajně se dočkáme také plug-in hybridní varianty a možností je i turbo čtyřválec o objemu 2.0 litru.

Zbrusu nový Chevrolet Equinox by se měl představit začátkem roku 2015, přičemž na jeho základě vznikne i nástupce GMC Terrain. Objeví se také varianta od Buicku, jejíž jméno zatím nebylo oznámeno, ale očekává se použití slov Anthem nebo Envision.

Zdroj: motortrend.com