Chevrolet Malibu Turbo Performance – Pan efekt

Na letošním tuningovém autosalonu SEMA v Las Vegas se představí spousta upravených modelů světoznámých značek. Chybět nebude ani  domácí automobilka Chevrolet, která se zde mimo jiné pochlubí upraveným konceptem Malibu Turbo Performance

Pokud však čekáte od upraveného Malibu asfalt trhající výkony, jako je tomu u evropského „sourozence“ Opel Insignia OPC, tak  vás musím hned v úvodu zklamat. Chevrolet sice dostal zajímavý název, jenže ten se týká především úprav podvozku a exteriéru, motor zůstal téměř nedotčený.

Mohlo by vás zajímat:  Lancer Evo X dosahuje enormního výkonu

Pod kapotou najdeme dvoulitrový vidlicový šestiválec o výkonu 263 koní. Snad jediná změna, která se v motoru odehrála, je nové sání CAI. Tím také úpravy končí. Američané si tak opět nebudou moci dopřát požitek z jízdy, který Evropané znají z modelu Opel Insignia OPC.

V čem je vlastně Malibu Turbo výjimečné? No, především dostalo efektní 20″ kola, obutá do pneumatik Pirelli P-Zero o rozměrech 255/35. Dále se dočkal nových nárazníků, nástavců prahů a efektního laku Berlin Blue. V zadní části vozu se přibyl efektní difuzor. Uvnitř se objevila nová sportovní sedadla Recaro. Jsou čalouněna černou kůží, doplněnou o modrý semiš. Tuto kombinaci najdeme i na obšití volantu a výplních dveří.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz Sprinter Hartmann

Tím nejlepším co se na voze upravilo, je však podvozek. Ten kromě snížení o několik milimetrů dostal přední zavěšení HiPer Strut. K co nejlepším výsledkům v oblasti decelerade pomáhají nové bzdy se šestipístkovými třmeny a vrtanými kotouči.

Zda se bude jednat o sériovou výrobu nebo jen koncept, není ještě úplně jasné, ale u Američanů by mohlo mít upravené Malibu úspěch.

Fotografie: egmCarTech