Chevrolet modernizoval kompaktní Cruze

Chevrolet Cruze se s úspěchem prodává také u nás, kde zatápí takovým autům, jako Škoda Octavia, Volkswagen Golf nebo Opel Astra. Udržet pozice by mu měla pomoci poslední modernizace, u které je však téměř jisté, že se do Evropy, po stažení značky v roce 2015, nepodívá.

Nicméne nám to nezabrání, abychom se na modernizaci, která se odehrála asi v polovině životního cyklu modelu, podívali podrobněji. A začít můžeme karosérií, která se inspirovala u většího modelu Malibu. Konkrétně to znamená jiný přední nárazník s LED diodami pro denní svícení u verzí LT a LTZ, přední masku rozdělenou na dva segmenty a mírně upravená zadní světla. Jako u každého faceliftu, i zde se měnila nabídka barev karosérie.

Změnami prošel i interiér a ačkoliv se do něj pomocí fotek nepodíváme, alespoň textově Vám novinky přiblížíme. Tou nejzajímavější je jistě multimediální systém se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou, konektivitou OnStar 4G LTE se zabudovaným WiFi spotem a GPS navigací. Pro milovníky pití v autě jsou připraveny upravené držáky nápojů, do který se kelímek lépe vkládá a také se z nich lépe vyndává. Co se technologií týče, dostal Cruze systém Siri Eyes Free pro operační systém iOS 6 a iOS 7 a také Text Message Alert, což je funkce, která čte příchozí zprávy nahlas. Menší změnou je přesunutí ovládání víka kufru na středový panel a tlačítek pro zamykání dveří do výplní předních dveří.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Fabia ve dvou speciálních verzí

Pod kapotou by i nadále měla pokračovat trojice jednotek – zážehový čtyřválec 1.8 o výkonu 140 koní, přeplňovaný zážehový čtyřválec 1.4 o výkonu 140 koní a vznětový čtyřválec 2.0 o výkonu 152 koní. Výbava je rozdělena do stupňů LS, LT, RS a LTZ, přičemž již v základu najdeme 10 airbagů či hlídání mrtvého úhlu.

##chevrolet_cruze##

Zdroj: Chevrolet