Chevrolet – Nový Spark již brzy, Aveo a Cruze se opozdí

Korejská část Chevroletu, patřícího do koncernu GM, se chystá představit nové generace tří svých nejdůležitějších modelů. Nejmenší Spark přijde již brzy, naopak AveoCruze nabírají zpoždění.

Nejmenší Chevrolet, model Spark, je nejprodávanějším vozem značky v Evropě. Není tedy divu, že je pro automobilku velmi důležitým. Současná generace se vyrábí od roku 2010 a v USA je dostupná od loňského roku. Nástupce má dle nejnovějších informací debutovat v první polovině roku 2015.

Větší model Aveo je třetím nejprodávanějším vozem Chevroletu v Evropě a tak je neméně důležitý. Nová generace měla být podle původních plánů představena koncem roku 2015. Vedení značky se však její příchod rozhodlo odložit a tak se příštího Avea dočkáme až v roce 2016.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota míří s Aurisem do USA

Chevrolet Cruze je dalším úspěšným modelem značky a v Evropě je druhým nejprodávanějším z nabídky automobilky. Ta z něho chce před příchodem nové generace ještě vytěžit nějaká ta prodejní čísla a pořádně se ujistit, že nástupce bude opakovat úspěch. Příští Cruze se původně měl představit koncem příštího roku, nové plány toto datum odsunuly až na prosinec 2015.

Takže abychom si to shrnuli – nová generace modelu Spark přijde začátkem roku 2015, Cruze koncem téhož roku a Aveo až ten následující. My jsme na novinky zvědaví a už se těšíme na jejich představení. Snad bude čekání stát za to.

Mohlo by vás zajímat:  Audi představuje novou generaci A4

Zdroj: Reuters