Chevrolet odhalil verzi sedan modelu Sail.

Chevrolet Sail, zámořská a také asijská podoba modelu Aveo, nyní přijíždí ve druhé karosářské variantě. Tu sama automobilka označuje jako „novou definici stylu“. Ve skutečnosti ale nejde o kupé, jak by se ze sloganu mohlo zdát, ale o sedan

Přední část sdílí sedan s výchozím hatchbackem. Větší změny nastávají asi v půlce karoserie, kde se mění linie střecha a ta pozvolna přechází ve stupňovitou zadní část. Nutno podotknout, že se jedná o jeden z hezčích sedanů poslední doby. Stačí vzpomenout třeba na Hondu Brio Amaze… 

Interier Chevrolet zatím neukázal, ale slibuje kabinu inspirovanou legendární Corvettou s horizontálním středovým panelem a nejspíše přístroji v samostatných tubusech, jak poslední dobou u Chevroletů vídáme. 

Pod kapotou se objeví dvojice motorů – zážehový čtyřválec 1.2 doplní vznětový čtyřválec 1.3. K oběma zatím nebyla zveřejněna technická data, indické zdroje ale počítají s výkonem 86 koní pro zážehovou verzi resp. 78 koní pro vznětovou verzi. 

Sail Sedan se do prodeje dostane během několika týdnů za doposud nespecifikovanou cenu. Jeho hlavním konkurentem bude kromě Bria Amaze také indická verze Škody Rapid.

Zdroj: worldcarfans.com