Chevrolet Onix – Aveo po brazilsku

Chevrolet má v Brazílii velký úspěch. Není proto divu, že se tamní trh nesnaží zásobovat jen modely z dovozu, ale i vlastními, pro tamní trh výlučně vyvinutými modely. Jedním takovým je malý hatchback Onix, který je jakousi alternativou k našemu modelu Aveo

Model, který má namířeno proti Volkswagenu GolHyundai HB20, nabízí designové prvky, kterou jsou velmi blízké celosvětové produkci značky. V praxi to znamená dvoudílnou masku, kterou rozděluje příčka s logem značky nebo přední světla, jež se nechala inspirovat u většího modelu Cruze. Z profilu vynikne jeden fakt – model je „nakloněný“ dopředu, takže to vypadá, jakoby permanentně zrychloval. V zadní části se Onix inspiroval u Corsy od Opelu, alespoň mě to tak přijde. Jinak je ale zadek jednoduchý, bez nějakých rušivých elementů. 

Mohlo by vás zajímat:  Dacia plánuje nový model s cenou 5000 liber

Interier je velmi jednoduchý, ale i přesto moderní. Otázka je, jak bude vypadat vnitřek v nejchudší výbavě. Na fotkách je totiž evidentně k vidění nejvyšší varianta s velkým dotykovým displejem systému MyLink a digitálním rychloměrem, který se podobný tomu v Aveu. 

Pod kapotou se objeví dvojice motorů. Slabší litrová jednotka produkuje 78 koní (při spalování benzínu) resp. 80 koní (při spalování ethanolu) a silnější čtrnáctistovka produkuje 98 koní (při spalování benzínu) resp. 106 koní (při spalování ethanolu). 

Mohlo by vás zajímat:  Britská Škoda představila opancéřovaný Superb Combi, stojí podobně jako Panamera Turbo

Základní cena modelu není (díky brazilským daňovým zákonům) pro Evropana nejnižší – v přepočtu auto startuje na 287 000 Kč