Chevrolet představil novou generaci Corvette Z06

Rok po premiéře sedmé generace Chevroletu Corvette jsme se dočkali první silnější varianty s tovární zárukou. To je jako už tradičně model Z06, který bude podle Chevroletu s příplatkovým balíčkem Z07 rychlejší než model ZR1.

Hlavním bodem zájmu nové Z06 je určitě motor. 1.7litrovým kompresorem Eaton R1740 TVS dopovaný osmiválec LT4 o objemu 6.2 litru má výkon 634 koní a maximální točivý moment vrcholící na hodnotě 861 Nm. Pro vyhovění emisním limitům je jednotka vybavena přímým vstřikováním paliva a systémem vypínání až poloviny válců. Výkon přenáší na vozovku standardní sedmistupňová manuální převodovka, která může být na přání nahrazena osmistupňovým automatem.

Mohlo by vás zajímat:  Hennessey připravil tuningový balíček pro novou Corvette

Základem automobilu je hliníkový rám původem ze závodního modelu C7.R, kterému dělá společnost o 56 mm vpředu a o 80 mm vzadu rozšířená karosérie. Pro zdůraznění šířky karosérie byla zadní světla oddálena od sebe. Jako první Z06 v historii má novinka odnímatelný střešní panel, což umožní alespoň částečný pocit jízdy s nebem nad hlavou. 

Zvenku poznáte Z06 nejen díky rozšířené karosérii a větším devatenáctipalcovým kolům s pneumatikami 285/30 R19 vpředu a dvacetlipalcovým kolům s pneumatikami 335/25 ZR 20, ale i díky množství aerodynamických doplňků. Uvnitř čeká unikátní barevné schéma, zploštělý volant a možnost výběru z dvojice sedadel – komfortněji orientovaných sedaček GT a sportovních Competition Sport.

Mohlo by vás zajímat:  Bentley Meteor s motorem V12 je na prodej!

O aerodynamiku Z06 se starají hned tři balíčky – první přidá přední splitter, zadní spoiler a kanály v přední podbězích. Karbonový paket se skládá z křídélek, karbonových dílů karosérie a většího křídla. Nejultimativnější je paket Z07, který zvýší aerodynamický přítlak, přidá lepivější pneumatiky Michelin Pilot Super Sport Cup a klasické brzdy nahradí karbon-keramické kotouče od Bremba. Chevrolet tvrdí, že auto vybavené paketem Z07, který je momentálně stále ve vývoji, dokáže na okruhu porazit vrcholnou verzi minulé Corvette s označením ZR1.

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari Testarossa na prodej

##corvette_z06##

Zdroj: Chevrolet