Chevrolet představil novou generaci modelu Cruze

Chevrolet zvolil v případě kompaktního modelu Cruze poněkud zvláštní strategii. Po nedávné premiéře faceliftu současné generace totiž v Pekingu ukázal zcela novou generaci, která se na trh nedostane dřív než příští rok.

A je třeba říct, že oproti současnému modelu je novinka designově zcela odlišná. To jestli je hezčí či nikoliv nechám na posouzení každého z Vás. Viditelná je inspirace konceptem sportovního kupé Tru 140S s kulatější přední částí, podlouhlými předními světlomety a rozdělenou maskou chladiče. Boční linie je mnohem elegantnější než doposud, což se dá také říct o pojetí zadní části s velkými světlomety. Netřeba říkat, že novinka disponuje velkým množstvím chromovaných prvků.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen nezměnil jen své hlavní logo. Nové dostala i divize R

Novinka jezdí na zcela nové platformě, detaily o ní však zatím zůstávají utajeny. Stejné je to také se specifikacemi jednotlivých pohonných jednotek, takže se musíme spokojit pouze s informací, že na čínském trhu bude nový Cruze k dispozici s přeplňovanou benzínovou čtrnáctistovkouatmosférickou zážehovou patnáctistovkou. Nabídka převodovek bude zahrnovat šestistupňový manuál, šestistupňový automat i zcela novou dvouspojkovou převodovkou DCG. Americká automobilka předpokládá, že spotřeba paliva klesne o 14 – 21% ve srovnání s předchůdcem.

Pokud jsme u modernizovaného modelu psali, že příchod do Evropy je, vzhledem k situaci automobilky, velmi nejistý, u novinky můžeme s jistotou říct, že se Evropě vyhne. Naopak třeba v Číně bude v prodeji stávající model, ale i jeho nástupce.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda představila novou Octavii Scout

Zdroj: Chevrolet