Chevrolet představil nový Spark

Roli nejmenšího modelu Chevroletu plní stabilně již několik let Spark, dříve na některých trzích označovaný jako Matiz. Zatím poslední generace dostala sportovněji střižený kabátek i lepší bezpečnostní výbavu.

Mezigeneračně je nejvýraznější snížení karosérie o 40 mm, což vede nejen k dynamičtějšímu profilu, ale též lepšímu obtékání vzduchu. Chevrolet zmiňuje též lehce prodloužený rozvor, konkrétní však v tomto případě není. Přední část je vybavena typickou dvoudílnou maskou chladiče na jejíž horní díl navazují velká eliptická světla. Z profilu vyniknou jednak skryté kliky zadních dveří a jednak dvě výrazné linky. Zadní partie už jsou daleko méně výrazné a zapadají do současného stylu hatchbacků Chevroletu. Paleta barev karosérie zůstává stejná jako u předchůdce, výjimkou jsou nové odstíny Toasted Marshmallow, Kalamata a Splash, jejichž nabídka však bude záležet na konkrétním trhu.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot 308 nové generace na prvních snímcích

Kabina na fotkách chybí, dle tiskové zprávy je však velmi prostorná a i přes snížení celkové výšky se nezmenšil prostor nad hlavami zadních cestujících. Zcela nový je přístrojový panel se zabudovaným LCD displejem, jeho podoba je krátce vidět na hravém videu. Na středové konzole sedmipalcový barevný dotykový displej multimediálního systému MyLink se zabudovaným Wi-Fi hotspotem a sítí 4G LTE. Rozvržení tlačítek na zbytku konzole má být intuitivnější. 

Pod kapotou najdeme zážehovou čtrnáctistovku Ecotec o výkonu 99 koní s manuální pětistupňovou či bezestupňovou automatickou převodovkou. Pohonná jednotka patří do globální rodiny koncernu GM a vyznačuje se hliníkovým blokem a hlavami válců, vačkovým hřídelem s nízkým třením či olejovým čerpadlem se sníženým třením. Vedle zesílené konstrukce karosérie se o bezpečnost starají přední, boční a hlavové airbagy, kolenní airbag pro řidiče i spolujezdce, přednárazový systém, varování při opuštění jízdního pruhu a hlídání mrtvého úhlu. Standardem bude couvací kamera, zadní parkovací asistent bude dodáván za příplatek.

Mohlo by vás zajímat:  Zisk Subaru stoupá o neuvěřitelných 48 %. Mohou za to vozy Ascent a Forester

##chevy_spark##

Zdroj: Chevrolet