Chevrolet představil sedan Prisma

Všechna média (včetně nás) jsou plná novinek, které se ukážou již za pár dnů či hodin na ženevském výstavišti. Chevrolet však nemyslí jen na Ženevu a představil sedan, který je speciálně určen hlavně pro brazilský trh

Chevrolet Prisma vychází technicky i designově z hatchbacku Onix, který by se dal označit za jakýsi jihoamerický Chevrolet Aveo. Až do sloupku B sdílí Prisma design právě s Onixem. Znamená to výraznou přední část s charakteristickou maskou chladiče. Zadní část pak nabídne náznak spoileru na víku kufru a relativně elegantní navázání zadní části na profil vozu. Interiér nabízí podobný design jako některé další Chevrolety současnosti a třeba podobné budíky najdeme i v evropském Aveu. 

4275 mm dlouhý, 1705 mm široký a 1484 mm vysoký sedan stojící na platformě Gamma II pohání dvojice motorů schopných spalovat benzín či ethanol. Slabší má objem jeden litr a výkon 80 k (ethanol) respektive 78 k (benzín). Silnější motor má objem 1.4 a výkon 106 k (ethanol) respektive 98 k (benzín). O pohodlí cestujících uvnitř se stará 2528 mm dlouhý rozvor a o jejich zavazadla kufr o objemu 500 litrů. 

Brazílie bude mít k dispozici dva stupně výbavy – LT a LTZ. Základní model nabízí ABS, EBD, parkovací senzory nebo přední airbagy, vyšší verze přidává mlhovky nebo multimediální systém MyLink. Základní cena na brazilském trhu je 34 990 realů (cca 348 000 Kč). 

Zdroj: Chevrolet