Chevrolet ukáže ve Frankfurtu modernizované Camaro

Frankfurtský autosalon se stane místem oficiální evropské premiéry modernizovaného Chevroletu Camaro. Představí se tak vedle již delší dobu známých novinek americko-korejské automobilky. 

Aktualizace 10.9.2013 – Doplněny oficiální fotografie evropské verze kupé, další fotky kabrioletu a interiér

Evropské Camaro se od toho amerického, které se ukázalo v březnu letošního roku, nějak výrazně neliší. Těšit se tak můžeme na zcela novou přední i zadní část, která je zároveň aerodynamičtější než doposud. Podle automobilky je tak nové Camaro stabilnější při vyšších rychlostech. 

Mohlo by vás zajímat:  Nová verze S pro Chrysler Town & Country

Interiér nového Camara bude charakterizovat především multimediální systém Chevrolet MyLink, který v základní konfiguraci nabídne rádio se vstupy USB, Bluetooth a Aux, za příplatek může být funkce MyLinku rozšířena i o navigační systém. U verze kupé lze nově přiobjednat kožená sedadla Recaro, všechny varianty se pak dočkají standardního bezklíčového ovládání zamykání. 

Pod kapotou evropského Camara se, na rozdíl od toho amerického, objeví pouze osmiválec 6.2 naladěný na 432 koní a 569 Nm (údaje pro manuální převodovku). Standardem je šestistupňová manuální převodovka, za příplatek lze dostat i automatickou skříň se stejným počtem stupňů. Na výběr zůstávají dva typy karosérie – kupé s manuálem zrychluje na 100 km/h za 5,2 sekundy, kabriolet ve stejné konfiguraci to zvládne za 5,4 sekundy. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen oznámil představení modelů Groove Up! & Rock Up!

České zastoupení Chevroletu už také, zatím bez větších podrobností, oznámilo základní cenu modernizovaného Camara. Kupé startuje na 1 036 100 Kč, kabriolet na 1 166 100 Kč. Na první vozy se zájemci mohou těšit na konci letošního roku.

Zdroj: Chevrolet