Chevrolet uvolnil více informací i fotografií k novému Aveu

Modernizovaný Chevrolet Aveo pro čínský trh jsme Vám v krátkosti představili již koncem května. Až se startem prodeje však americko-korejská automobilka uvolnila více fotografií i nové informace k malému hatchbacku a sedanu.

Hned na začátek je třeba říct, že modernizované Aveo bude pod označením New Aveo v prodeji souběžně s předchozí verzí. Po vzhledové stránce však nezůstal kámen na kameni. Maska chladiče je nyní užší, dostala chromovaný rámeček, novou strukturu a již není opticky spojená s nasávacím otvorem předního nárazníku. A když jsme u předního nárazníku, ten je rovněž nový s jiným nasávacím otvorem i mlhovkami s chromovanými detaily. Přední světla mají nový tvar a dostala LED diody pro denní svícení. Vzadu našel místo nový nárazník a především světlomety. Ty jsou oproti předchůdci konvenčnější. V závislosti na zvolené výbavě je vybírán design a velikost litých kol.

V interiéru ihned zaregistrujete zcela novou kapličku přístrojů. I nadále zde najdete digitální rychloměr a otáčkoměr v konvenčním designu, jen jeho zpracování již není analogové, ale také digitální. Palubní počítač nově nabízí více funkcí a ve výbavě se objevuje multimediální systém MyLink se zadní kamerou, připojením k internetu, hlasovým ovládáním, čtením SMS zpráv a USB, respektive Bluetooth konektivitou. Cestující budou jistě kvitovat kvalitnější materiály spolu s novými potahy sedadel, upravenou plastovou výplní dveří a lepší izolací.

Motorová paleta je v Číně složena pouze ze dvou zážehových jednotek. Slabší čtrnáctistovka má výkon 100 koní a je spojena výhradně s manuální převodovkou, silnější šestnáctistovka o výkonu 115 koní zase spolupracuje pouze s šestistupňovým automatem. Podvozek New Avea je naladěn na více komfortní notu.

Zdroj: es.autoblog.com